Volocopter 2X

Sürücüsüz helikopter taksi

E-Volo’nun 18-rotor elektrik helikopteriyle ilgili olarak en son bir yıl kadar öncesinde haber almıştık. Firmadan gelen en son haber, Almanya’da düzenlenen havacılık ticaret showu AERO’da Volocopter 2X isimli son modeline dair yaptığı açıklamaydı. Firma bu versiyonun daha önceki çalışmalara oranla avantajının, sürücüsüz şehir içi taşımacılık aracı olarak kullanılmak üzere yapılan çalışmaların ‘nihai ürünü’ olması olduğunu belirtti. Yani, pilotsuz ve iki kişilik taşıma kapasitesi olan uzak mesafeli uçuş taksisi olarak kullanılabilecek.

E-Volo İç

Firmanın bir basın bildirisinde “İlk Volocopter 2X modeli 2018 yılında pilot projelerde uçan taksiler olarak kullanıma girecekler” dendi. E-Volo, 2X’in ‘SPort Pilot Lisansı’ olan herkesçe uçurulabileceğini ve otomatik yükseklik ve pozisyon kontrolü göz önünde bulundurulduğunda hava aracının uçurulmasının oldukça kolay olacağını söylüyor.

OKU ►  Sürücüsüz Otomobil geliştiricisi ‘NIO’ ilk konsept aracını tanıttı

E-Volo 3

VTOL (Dikey Havalanma ve İnme) elektrikle çalışıyor, dolayısı ile inanılmaz sessiz bir çalışma sistemi var. Bu özellik araca, ’Icon A5 şahsi hava aracı’ gibi şeyler üzerinde avantaj kazandırabilir. Sırada 2X’in Alman hükümetince uçurulması için sertifikalandırılması ve uluslararası onaylı 4-koltuklu bir modelinin geliştirilmesi var.

E-Volo 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here