Yılların eskitemediği, bozulması imkansız telefonlara geri dönüş

Yılların eskitemediği, bozulması imkansız telefonlara geri dönüş

Nokia 3310’un herhalde tanıtmaya ihtiyacımız yoktur. Çok kolay kullanılabilen, neredeyse bozulamaz, bataryasının ömrü günümüz kıyaslarına göre adeta sonsuza kadar dayanabilen telefon. Ayrıca unutmadan “Snake” oyunu da içerisinde mevcut.

Biz telefon kullanıcıları nasıl bu telefonu unutmadıysak bir üreticide bunu dikkate almış olacak ki Nokia 3310’ları yeniden üreteceğine dair bilgiler gün yüzüne çıktı. Bu bilgilerin kaynağı daha öncede telefon bilgileri sızdırmasıyla meşhur Evan “Evleaks” Blass. Blass’in açıklamasına göre HMD Global, yani Nokia’nın yeni sahibi, 3310 modelinin yeniden tasarlanmış halini üretecek. Aynı atasında olduğu gibi yeni telefonda sadece en basit özelliklere sahip olacak. Telefonun çıkış fiyatı olarak ise €59 olacağı ifade edildi.

Telefonla ilgili şimdilik başka bir bilgi yok. Nokia’nın 3310 gibi bir teknoloji ikonunu yeniden piyasaya sürmesi çok mantıklı bir hareket. Bu durum yeniden oluşuma giden Nokia’nın piyasada tekrar adını duyurması için iyi bir fırsat olacak.

Bununla birlikte Finlandiya’lı telefon markası tam teşekkülü akıllı telefonu Nokia 6’yı da duyurmuştu. Nokia 6 Android 7.0 Nougat ile birlikte tüketiciye sunulacak. Ayrıca Blass yaptığı açıklamada, telefon üreticisinin Nokia 5 ve Nokia 3 isimleriyle iki tane daha ucuz alternatifi de İspanya’nın Barcelona kentinde yapılacak olan Mobile World Congress’inde açıklayacağını ifade etti. Nokia 5’in 5.2-inç’lik 720p bir ekran ile 2GB RAM’le geleceği ve fiyatının €249 olacağı belirtildi. Nokia 3 ise firmanın yeni giriş seviye telefonu olacak ve €149 civarında bir fiyata sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here