Efsanevi araba tasarımcısının yeni ‘Elektrikli Araba’ modeli

Uygun fiyat ve lüks kombinasyonu

Henrik Fisker EMotion lüks elektrikli arabası hakkında şimdiye değin birkaç ip ucu vermişti fakat şimdi kalan bilgilerle ilgili ne zaman duyum alabileceğinizi öğreneceksiniz. Otomotiv dizaynı efsanesi, adaş firmasının EMotion modelini 17 Ağustos’ta resmi olarak açıklayacağını söyledi. Meselenin ne olduğunu öğrenmek için çok fazla beklemek zorunda değilsiniz, zira Fisker daha şimdiden temel özelliklerle ilgili olarak temel bilgileri vermeye başladı.

Fisker’ın firması daha önce 650 km mesafelik bir seyahat menzili ile birlikte (Fisker’ın Business Insider’a yaptığı açıklamaya göre lityum-iyon bataryaları yerine grafin süperkapasitörleri kullanılacak) 260 km/h’lik bir hız oranını hedeflediğini açıklamıştı. Model, olası bir sürücüsüz araç kullanımına yönelik olarak kamera ve sensör donanımını da barındıracak. EMotion, Tesla Model S’de olduğu gibi fiyatlandırılacak.

Tabii bu, otomobil üreticisinin toplu satış faktörünü göz ardı ettiği anlamına da gelmiyor. EMotion , teorik olarak Chevy Bolt ve Tesla Model 3’ün fiyatlarının yaklaşık 35.000$ altında bir fiyatla ‘giriş seviyesi’ araç konseptinin bir öncüsü olarak düşünülüyor. Aracın söz verildiği şekilde gelip gelmeyeceği büyük oranda EMotion’ın performansına bağlı tabii fakat bu aracın, hem Karma ve hem de Fisker’ın orijinal canlı örneğinin düştükleri tuzaklara düşmemesi ihtimali oldukça yüksek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox