Bir çok Instagram kullanıcısı

Firmanın vizyonuna darbe 

Bir çok Instagram kullanıcısı bir süredir hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakamadıklarının (donduramadıklarının) farketti. Bu özellik Facebook’ta olduğu gibi sosyal ağdan bir süreliğine uzak durmanıza olanak sağlamakla birlikte, hesabınızı tamamiyle kapatmanıza da izin vermiyor. Söz konusu sorun geçtiğimiz Şubat ayında kullanıcılar arasında tespit edilmiş, Reddit, Quora ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında bir dizi şikayetlere konu olmuştu.

Instagram’ın kendi ‘Yardım’ belgesinin açıkladığına göre hesap dondurma özelliği geçici olarak profilinizi, resimlerinizi, yorumlarınızı ve beğenilerinizi siz tekrar hesabınıza giriş yapana kadar gizliyor. Bu seçenek sadece mobil ya da PC tarayıcılarından giriş yaptığınız zaman aktive edilebiliyor. Yani, bu ayara Instagram’ın yerel mobil uygulamasından erişemiyorsunuz.

Bir çok kişi bu tip özellikleri kısa süreli sosyal medya molaları verdiklerinde kullanıyorlar. Dondurulmuş bir hesap sizi uygulamanın sizi baştan çıkararak çalıştırmanıza neden olmasından ya da vaktinizi zaman akışında harcamanızdan uzak tutabilir.

Instagram’da profil bölümünde hesap dondurma seçeneği

Bir çok şikayetçiye göre Instagram’ın bu özelliği bir süredir çalışmıyor ve teknik destek kanallarından da herhangi bir yardım alamıyorlar.

OKU ►  Bu fidye yazılımı para değil başka şey istiyor

‘Profili Düzenle’ bölümünden bu özelliğe tıklamaya çalıştıklarında Instagram’ın anasayfasındaki zaman akışına yönlendirildiklerini, fakat hesaplarının faal olarak kaldığını söyleyen kullanıcılar, bu işlemi farklı bir tarayıcıda da denediklerini fakat sorunu gideremediklerini belirttiler.

Kullanıcılar Instagram’ın destek e-postasının işe yaramadığını, otomatik yanıt sistemi ile verilen bir cevapta uygulama ile ilgili sorunu bildirmelerinin istendiğini söylediler. Bazıları da Instagram’a Facebook mesajları ya da Tweetlerle ulaşmayı denediler fakat firma bu şikayetlere de tepki vermedi.

Bu, Instagram desteğiyle ilgili daha geniş çapta bir soruna işaret ediyor: Kullanıcılar hesapları hacklendiğinde, rahatsız edici mesajlar aldıklarında, ya da kullanım ihlalleri sebebiyle hesapları kapatıldığında yardım alma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Instagram’ın ‘Yardım Merkezi’ de bu konularda pek yardımcı olmuyor.

Instagram Yardım Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here