En iyi gürültü izole edici kulaklıklar

Date:

Kontağı kapattınız ve motor sesi arkanızda kaldı. Artık mutluluktan uçuyorsunuz. Eve girdiniz ve evdekilerin dışarı çıkmak üzere olduklarını gördünüz. Ve siz de artık dinlemek istediğiniz şeyi dinlemeye başladınız… Bu güzel rüyaları gerçeğe çevirmek için ihtiyacınız olan tek şey, aşağıdaki kulaklıklar gibi gürültü izolasyonu yapan bir kulaklık seti.

* Bose QuietComfort 35

* Sennheiser PXC 550

* B&Q Play H8

* Audio-Technica ATH-ANC7B

Bose QuietComfort 35

Bose markası, etkin bir gürültü izolasyonu yapan altın marka olarak bilinir. Markanın Bluetooth QuietComfort 35 (QC35) modeli, bayrağı elinde tutan modelidir.

Her ne kadar Bose’un kalitesine yaklaşan diğer markalar olsa da, Bose hala kulaklık üretiminde üstün bir marka. CNET, QC35’i ses izolasyonu yapan kulaklıklar kategorisinde en seçkin model olarak listelemiş.

“ Bose QuietComfort 35 zirve seviyede etkin gürültü izolasyonunu Bluetooth kullanımla birlikte, ekstra ergonomi ve katlanabilirlik tasarımı dahilinde bir araya getiriyor”

Bluetooth kullanımı esnasında batarya kullanımının sorun oluşturduğu bir gerçek fakat QC 35, 20 saat süreli batarya ömrü sağlıyor. Artı olarak eğer kulaklığın şarjı biterse, AUX kablosunu takarak dinlemeye devam edebilirsiniz. Fakat bataryanın bittiği durumlarda gürültü izolasyonu özelliği devre dışı kalıyor.

Sennheiser PXC 550

Ses kalitesi Bose QC 35’e oranla kısmen daha iyi ve biraz daha fazla ödemeye değer bir çift gürültü izole edici kulaklık bakıyorsanız, Sennheiser PXC 550 mükemmel bir seçenek olabilir.

Kulaklıkların yanlarında bulunan dokunmatik kontroller ve kulaklığın basit bir kıvırma ile açılması özelliği Sennheiser PXC 550’yi sınıfındaki diğer kulaklıklara oranla biraz daha fazla özellikli kılıyor.

CNET kulaklığın performans, biçim ve ağırlığından etkilenmiş görünüyor.

“ Sennheiser PXC 500 Wireless oldukça rahat ve nispeten hafif bir gürültü izole edici kulaklık seti. Ses kalitesi çok iyi ve etkileyici gürültü izolasyonu teknolojisiyle donatılmış.”

Bu modelde de Bluetooth var ve ortalama pil ömrü 30 saat. Fakat kablo ile kullanım seçeneği bulunmuyor.

B&O Play H8

Kalite için yüksek miktarda harcamalardan kaçınmayan kulaklık fanları için Bang & Olufsen Play H8 oldukça uygun bir model.

Söz konusu Bluetooth gürültü izole edici kulaklık ise, B&O Play H8’den daha fit ve etkileyicisi yoktur. Bu görüşe CNET’ de onay veriyor ;

“ Bang & Olufsen BeoPlay H8 metal/deri kafa bandı ve peluş kulak-kupaları ile pırıl pırıl, sağlam bir tasarıma sahip. Aynı zamanda Bluetooth ile çok güzel bir ses çıkışı sağlıyor.”

B&O Play H8’de de sağ birimde dokunmatik kontroller mevcut. Böylece ses kontrolünü kolaylıkla yapabilir, diğer albüme bir parmak dokunmasıyla atlayabilirsiniz.

Her ne kadar 14 saatlik bir batarya ömrü hayal kırıklığına uğratsa da, 3.5 mm’lik kablosunu kullanarak dinlemeye devam edebilirsiniz.

Audio Technica ATH-ANC7B

Bir kulaklık için yüzlerce dolar veremeyecek durumda iseniz, Audio Technica bütçe dostu bir seçenek olabilir.

99$ fiyatı olan bu kulaklık için bazı özelliklerden fedakarlıkta bulunmak durumundasınız tabii. Ses kalitesi burada listelenenler kadar iyi değil. Fakat Wirecutter’ın da açıklamada bulunduğu gibi gürültü-izolasyonu yeteneği, fiyatına göre oldukça etkileyici.

“ Aynı, hatta daha yüksek fiyatı sunan emsal kulaklıklara göre bu model, çok daha fazla gürültü izolasyonu sağlıyor. Kulaklıklar ‘Uçak Band’ında ortalama 15.6 dB oranında bir düşüşü sağlıyorlar, ki bu da 300-400$’lık birkaç modelden daha yüksek seviyede bir oran.”

Audio-Technica ATH-ANC7B modeller kablolu kullanıma sahip olmakla birlikte sağ ve sol kutucukların üzerindeki dolgu malzemesi iyi ve yeterince kalın. Bu sebeple uçuş esnasında bu kulaklıkları takmak, sorun olmayacaktır.

 

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...