En yaygın görülen viral enfeksiyonlar

 

Viral enfeksiyonların kaynağı nedir?

Viral enfeksiyonlar farklı türlerden virüsler tarafından meydana gelen hastalıklara verilen genel bir isimdir. Bu virüsler hepimizin yılda pek çok kez maruz kaldığımız soğuk algınlığı, grip ve siğil olarak bilinen bulaşıcı hastalıklara neden olur. Bunların yanısıra ayrıca tedavisi ve hayatta kalma şansı oldukça zor olan HIV/AIDS, çiçek ve hemorajik ateş gibi ciddi hastalıklara da neden olabilirler. Viral enfeksiyonların kaynağı nedir? Burada saydığımız hastalıkların çoğu viral enfeksiyon yani virüs kaynaklıdır.Viral enfeksiyonların kaynağı nedir?

Başlıca diğer viral enfeksiyon hastalıkları aşağıdaki gibidir:
Kızamık
Su çiçeği
Kızamıkçık
Kuduz
Siğil
Grip
Soğuk algınlığı
Çiçek ve hemorajik ateş
Alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları
Hepatit
Ebola
Zona (Göz ya da vücut)
Çocuk felci
Hantal ateşi
Solunum yolu yetmezliği
HIV
HPV

ve dahası…

Viral enfeksiyonlar normalde en sık şekliyle alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları olarak karşımıza çıkar. Bu virüs kaynaklı enfeksiyonlar genel seyrinde boğazda ağrıya, sinüzit ve soğuk algınlığına yol açarlar. En sık karşılaştığımız viral enfeksiyon olan gripte bir viral solunum yolu enfeksiyonudur ve tüm bu belirtileri taşır. Viral enfeksiyonlar üst solunumda görüldüğü gibi alt solunumda da görülebilir.

OKU ►  Valve VR için daha gerçekçi ses desteği sunuyor
OKU ►  Malezya Hükümeti, Eşcinselliği önlemek için video klip yarışması düzenledi

Viral enfeksiyonların kaynağı nedir?
Alt solunum yolu rahatsızlıklarında karın ağrısı en sık karşılaşılan belirtidir

Genellikle küçük çocuklarda alt solunum yolu hastalıkları; bronşit, zatürre gibi pek çok hastalığa yol açabilmektedir. Bu hastalıkların bebeklerde görülmesi sağlık kuruluşlarınca en istenmeyen ve önü alınmaya çalışılan durumlardan biridir. Çünkü bebekler enfeksiyonlarla mücadelede, vücut bağışıklık sistemleri yeterince gelişmiş olmadığından yetişkinler kadar dirayetli olamazlar. Özellikle yeni doğan bebekler ve prematüre doğmuş bebekler…

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox