İkinci nesil iPod Classic

Pahalıya mal olacak türde bir nostalji

İkinci nesil iPod Classic modelinin ender rastlanan prototipi bu hafta sonu eBay’da satışa sunuldu. ‘TheAppleGuru’ tarafından sunulan cihaz 2002 tarihine ait kırmızı renk bir dahili board’a sahip. Bu ürünün güzel tarafı, 99.995 dolara satışa sunuluyor olması.

Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz üzere arka yüzdeki Apple logosu’nun altında ‘p95 DVT’ etiketi bulunuyor. Bunun iPodu Classic’lere ait bir iç ismi olduğuna inanılıyor. Onun altında bir seri numarası içeren ve Apple’ın seri numarası arama fihristinde bulunmayan standart kimlik bilgileri bulunuyor.

Bu prototipte ilginç olan şey ‘M8541’ numaralı, ilk nesil iPod’lara ait model numarası taşıyor olması. Halbuki cihazın içinde 2002 tarihinde çıkan ikinci nesil iPod board bulunuyor. Ek olarak cihazın arkasında 2001 copyright tarihi bulunuyor. Yani bu cihazın Apple’ın ikinci nesil modellerini denerken ara model olarak çıkardığı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

OKU ►  iPad Pro 2 ve kırmızı iPhone 7 mi geliyor?

eBay’da satış yapan satıcı vitrinlerinde Apple prototipi teknolojisine ait güzel ürün seçmeleri bulunduğunu ve geçmişte bir düzine ürün sattıklarını söylüyor. Örneğin satıcı şu an itibariyle ilk nesil iPad prototipi ve Apple’ın kulak-içi kulaklıklarının bir prototipini satışa sunuyor. Aynı zamanda 960 adet müşteri bildiriminden %100 olumlu puan almış.

Eğer bu iPod Classic prototipini elinize almak istiyorsaız,bu size oldukça pahalıya mal olacak. Cihaz şu anda 99.995 dolara satılıyor. Aynı zamanda fiyatı düşürmek için ‘En iyi tekilf’ seçeneğini de kullanabilir, bir nebze olsun düşük fiyatla satın alma imkanını yakalayabilirsiniz.

Öyle ya da böyle oldukça pahalı ama yine de Apple tarihinin şahane bir parçası olduğunu söyleyebiliriz.

Her şeyin ötesinde, hala çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here