Doktor X belki kalabilir ama Stewart oynamayacak

Doktor X belki kalabilir ama Stewart oynamayacak

X-MEN severler Wolverine’i karakteriyle gönlümüze taht kuran Hugh Jackman’ın mutant dünyasından ayrılacağını henüz kabullenememişken bir darbe de Profesör Charles Xavier karakterini canlandıran Patrick Stewart’tan geldi.

Stewart daha önce Xavier karakterinin ne olacağını havada bırakmıştı. Deadpool 2 veya başka X-MEN filmlerinde yer alabileceğine dair ufak ip uçları verse de kesin konuşmamıştı. Sevilen oyuncu son kararını bir film gösterimi sırasında verdiğini açıkladı. SiriusTM Town Hall’da Logan filminin baş rolündeki Hugh Jackman ve filmin yönetmeni ve eş-yazarı James Mangold’la birlikte yaptığı oturumda konuşan Stewart, “benden bu kadar” dedi.

Patrick Stewart yaptığı açıklamada, “geçen hafta Cuma günü Berlin’de üçümüz oturduk ve filmi izledik (Logan). Ve o an çok duygulandım. Filmi ilk izlediğimden daha çok duygulandım. Belkide hep birlikte olduğumuz için. Filmin son sahnelerinde Jackman uzandı ve elimi tuttu. O son dakikalarda ikimizin de gözleri yaşardı. Sonra film bitti. Daha sonra bizim sahneye çıkıp oturuma başlamamız gerekiyordu ama jeneriğin bitmesini bekliyorduk. Bu yüzden orada oturup biraz bekleyecek zamanımız vardı. O an ne yaparsam yapayım Charles Xavier’e daha iyi, daha mükemmel, daha etkileyici, daha duygusal ve daha güzel veda etme imkanım olmadığı anladım. Bu sebeple Jackman’a döndüm ve ‘benden bu kadar. Burada bitti’ dedim” şeklinde konuştu.

OKU ►  İşte ‘Star Wars: Son Jedi’ın’ beklenen fragmanı

Logan filminin çıkmasına günler kaldı ve ilk gösterimleri başladı. Eleştirmenlerden gelen yorumlar ise filmin neredeyse mükemmel olduğunu söylüyor. Tam 17 yıl önce başlayan X-MEN serüveninde Stewart ve Jackman’a son bir filmle veda ederken belki de bu şekilde vedalaşmak en iyisidir. Sonuçta X-MEN: Last Stand gibi kötü bir filmle de veda etmek vardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here