Ewaybot Moro yapay zeka destekli robot

Ewaybot Moro yapay zeka destekli robot

Amazon Echo ve Google Home gibi ev içi asistanlar oldukça kullanışlı olmalarına rağmen, işlevleri sınırlı kalıyor. Size bir kutu meşrubatın nerede bulunacağını söyleyebilirler, ancak tutup getiremezler. Birde Ewaybot Moro yapay zeka destekli robota bakalım.

Ewaybot Moro yapay zeka destekli robot

Robotik şirketi Ewaybot, Moro’yu araştırma laboratuvarları ve üniversiteler için insansız bir asistan olarak geliştirdi ve halen Çin genelinde birkaç okulda kullanılıyor. Moro 1.2 metre uzunluğunda ve yaklaşık 35 Kilo ağırlığında, kollarında altı eklem noktası var. Her bir kol kalemden ağır bir şişeye kadar birçok şeyi tutabilen üç parmaklı ellere sahip. Moro, Alexa’da olduğu gibi sesli mesajlaşmaya tepki veriyor.

Moro, çevredeki nesnelere çarpmamak için Intel RealSense kamera ile birlikte ultrasonik ve infrared sensörler kullanıyor. Üniversiteler ve laboratuarlar için 30.000 dolar olan fiyatı uygun.

İlerde şirket Moro’yu dünya genelinde evlerde hanehalının kullanımına sunmak istiyor. Moro ev sürümü kullanıma hazır hale geldiğinde, Ewaybot bunu 30.000 dolardan daha düşük bir fiyata satmayı planlıyor, bu sebeple şirket uygun fiyatlı ve erişilebilir olmasını istiyor.

OKU ►  Facebook'tan reklam verenlere üzücü haber!
OKU ►  WhatsApp’a gelen ilave özellikler!

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox