Ford elektrikli SUV ve hibrid Mustang üretecek

Date:

Ford elektrikli SUV ve hibrid Mustang üretecek

Ford, 2020 yılına kadar, tek şarj ile 480 kilometre yol yapabilen, elektrikli SUV ile birlikte hibrid Mustang ve F-150 kamyonet üreteceğini açıkladı. Bu 4.5 milyar dolarlık yatırım, şirketi Mercedes ve Volkswagen gibi geleceğin tam elektrikli ve hibrid otomobil üreticilerinden biri haline getirecek. Ford CEO’su Mark Fields, yaptığı açıklamada, “Yatırımlarımız ve genişleyen ürün gamı, önümüzdeki 15 yıl içinde, elektrikli araçlarda küresel arzın benzinli araçları geçeceğine yönelik görüşümüzü yansıtıyor.” dedi.

Şirket sadece gelecek beş yıl içinde tümü elektrikli ve hibrid 13 araç üretimine başlayacaklarını söyledi. 480 kilometre aralığında yol yapabilen elektrikli bir SUV, hibrid bir Mustang ve hibrid F-150 kamyonetle birlikte Ford, Transit Custom plug-in hibrid taksi ve iki yeni elektrikli polis arabası üretecek. Ayrıca Ford, Flat Rock, Michigan’daki montaj fabrikasında yüksek teknoloji ve özerk araç üretebilecek bir fabrika kurmak için 700 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Aynı zamanda, Ford, San Luis Potosi, Meksika’da 1.6 milyar dolarlık tesis planlarını iptal ediyor ve bunun yerine mevcut Meksikadaki tesiste yeni nesil Focus’u üretecek.

Ultra hızlı kablosuz sarj istasyonları kuracak

ABD’li otomobil üreticisi zaten bir takım sarj olan hibrid otomobillere sahip, ancak Focus Electric, ABD’deki tek saf elektirikli otomobil. Tesla, GM ve Renault modellerinin aksine, 2017 Focus sadece 100 mil ile sınırı ile geçen yılın modelinden bir adım önde. Ford CEO’su Fields geçtiğimiz günlerde Tesla Model 3’ün 400.000’den fazla siparişine rağmen elektrikli araçların az olan talebinden şikayet etti. Ancak şirket, konsept Mustang, F-150 ve polis arabalarının elektrikli sürümlerini başlatarak tabanı hedefliyor.

Ford, yeni otomobillerle birlikte “Bugün kullanılan en güçlü şarj sisteminden önemli ölçüde daha hızlı olacağını öngördüğü, Ultra hızlı şarj ağını” inşa edecek. Bu muhtemelen Tesla’nın Supercharger’ı anlamına geliyor. Şirket kısa vadede 2020 yılına kadar “binlerce yüksek güçlü şarj noktasına erişim için” Avrupa’da 400 noktaya inşa edecek. Dahası, Ford, ABD ve Avrupa’da kablosuz şarj teknolojisini pilot olarak kullandığını söylüyor; Bu şekilde park yerlerine araçlarını çeken şoförlerin tekrar şarj etmeyi asla unutmayacağını.” söylüyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...