Facebook Apple TV uygulamasının yakında geleceğini doğruladı

Date:

Uygulama video platformundaki yenilikleri ve özellikleriyle dikkat çekiyor

Facebook kendi uygulamasının yakında Apple Tv’ye geleceğini onayladı. Daha önceden de konuşulduğu gibi gelecek olan uygulama kişiselleştirme olanaklarıyla video geri oynatım ve hafızadan çalma gibi özelliklere odaklanacak.

Bir çoğunuzun bildiği üzere Facebook’un video uygulamasının bu ay başında geliştirme aşamasında olduğu duyurulmuştu. Bugün ise sitenin kendi bloğu üzerinden yapılan açıklama ile yeni video özellikleri birlikte resmi olarak duyuruldu:

“Yeni TV uygulamamız Facebook videolarının daha büyük ekranlarda daha keyifli bir şekilde izlenebilmesini sağlayacak. Uygulamayla, takip ettiğiniz arkadaşlarınız veya Sayfalarınız tarafından paylaşılan videoları, dünyanın dört bir yanından en iyi canlı videoları ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak önerilen videoları izleyebileceksiniz. Ayrıca daha sonra izlemek üzere kaydettiğiniz videolara erişebilecek, izlediğiniz, paylaştığınız veya yüklediğiniz videoları tekrar gözden geçirebileceksiniz.”

Facebook bu zamana dek Apple TV ile videolarının izlenebilmesi için en iyi yol olarak AirPlay’i öneriyordu. Apple TV’deki yeni Facebook uygulaması, videoyu büyük ekranda izlemek için bağımsız bir yöntem sunacak. Facebook, yeni video oynatıcının Apple TV’nin yanı sıra Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV gibi diğer platformlara da “yakında” geleceğini söyledi.

Facebook’un diğer video odaklı haberlerine ek olarak videoların otomatik olarak sesli oynatılma özelliğinin herkese geleceğinin bilgisi de var. Bu yeni durum biraz sinir olabilir gibi görünebilir; ancak Facebook söz konusu özelliğin nasıl devre dışı bırakılacağını da açıklıyor:
“Telefonunuz sessizde ise, videolar otomatik olarak sesli oynatılmayacak. Videoların ses ile oynatılmasını hiçbir zaman istemiyorsanız da, bu özelliği “Ayarlar” bölümündeki “Haber Kaynağındaki Videoları Sesli Başlat” seçeneğini kapatarak devre dışı bırakabilirsiniz.”

Facebook uygulaması ile birlikte geliştirilmiş dikey video oynatımı ve “picture-in-picture” oynatma özelliği de geliyor. Tıpkı YouTube’da olduğu gibi gezinmeye devam ederken video küçültülerek köşelere çekilebilecek. Facebook, Android kullanıcılarının Facebook’u kapattıklarında bile PIP özelliğini deneyimleyebileceklerini söylüyor ancak söz konusu duyuru, iOS’un da desteklediği PIP özelliğinin iPad’te olup olmayacağından bahsetmiyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...