Facebook artık konumları göstermeyecek

Date:

Facebook arkadaş takip sistemini tamamen kaldırdı

Facebook yakındaki arkadaşlar özelliğinde büyük değişimlere imza attı. En önemli değişim ise, arkadaşlarınızı harita üzerinde işaretleyip tam olarak nerede olduklarını gösteren takip sistemini tamamen kaldırdı.

Arkadaşlarınızı artık sadece tahmini mesafeleri gösteren bir listede görebileceksiniz.

Bu değişimle birlikte Facebook, “daha fazla göster” sekmesinde bulunan yakındaki arkadaşlar kısmını anasayfada daha öne çıkan bir yere taşıdı.

Facebook, aynı zamanda “el salla” adını verdiği yeni bir özellik daha ekledi. Yakındaki arkadaşlar listesinden birini gördüğünüzde, bir titreşim göndererek arkadaşınızın sizin de civarda olduğunuzu bilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer karşı taraf da görüşmek isterse size bir mesaj atması yeterli olacaktır.

Aslında fazla kullanılmayan bu yakındaki arkadaşlar özelliği sosyal ağda önem kazanmaya başladı. Şirketin sözcüsü yaptığı açıklamada, “Bu özellik, insanların birbirleri ile iletişime geçmelerinin ve kendilerini ifade edecekleri yeni ve eğlenceli bir yol sunmak için üretildi” dedi.

Milyarlarca kullanıcıya ulaşmış bir şirket olarak, nerede ne yaptığınızı emojiler ile gösterebildiğiniz Down to Lunch uygulamasındaki gibi özellikler üretmek tabii ki Facebook için oldukça yararlı olacaktır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...