Media Rating Council tarafından denetlemenin yapılması

Reklam geliri kontrolünü MRC yapacak

Facebook geçen yıl reklam gelirlerinin bazı bölümleriyle ilgili yanlış bildirimde bulunduğunu kabul etmişti. Şimdi ise Media Rating Council tarafından denetlemenin yapılması ve ortaklarına gönderilen bilginin doğruluğunun sağlanması için onay verdiğini bildirdi.

Facebook’un geçen yıl ortaya çıkardığı hatalar kısmen küçük çaptaydılar.  Fakat, toplu olarak değerlendirildiğinde, Facebook’tan daha iyi veri sağlaması beklentisinde bulunan reklam endüstrisi için önem arz ediyordu. Aynı zamanda bu hatalar, verinin üçüncü taraflarca doğrulanması gerekliliğine dair kanaatin güçlenmesine de yol açmış oldu.

MRC denetimi ile ilgili bildirimin yapıldığı blog gönderisinde Facebook, aynı zamanda bir reklamın asıl itibariyle ne kadar süreyle (milisaniyeye kadar) ekranda kaldığı ile ilgili daha detaylı bilgi sağlayacağını da belirtti. Ümidimiz odur ki reklamcıların, normalde gösterilmeyen reklamlar için de para ödeyip ödemedikleri hususundaki endişeleri azalacaktır.

Facebook bunlara ek olarak reklam ölçümleri ile ilgili 24 bağımsız ortakla çalışma halinde olduklarını da belirtti. Aynı zamanda yeni görüntülü reklam satın alma opsiyonları da sunulacak. Böylece reklamcılar, reklam olarak ne uzunlukta reklam kaydını koymuşlarsa, onun bedelini ödeme şansına sahip olacaklar.

OKU ►  Wonder Woman’a “Altın Fragman” ödülü geldi

Facebook “4 milyondan fazla sayıda kurum ve kuruluştan oluşan reklamverenlerin bir ortağı olarak şeffaflık, farklı seçenekler ve hesap sorulabilirlik sunmak istiyoruz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here