Facebook bağımsız reklam geliri denetimi için kapılarını açıyor

Date:

Reklam geliri kontrolünü MRC yapacak

Facebook geçen yıl reklam gelirlerinin bazı bölümleriyle ilgili yanlış bildirimde bulunduğunu kabul etmişti. Şimdi ise Media Rating Council tarafından denetlemenin yapılması ve ortaklarına gönderilen bilginin doğruluğunun sağlanması için onay verdiğini bildirdi.

Facebook’un geçen yıl ortaya çıkardığı hatalar kısmen küçük çaptaydılar.  Fakat, toplu olarak değerlendirildiğinde, Facebook’tan daha iyi veri sağlaması beklentisinde bulunan reklam endüstrisi için önem arz ediyordu. Aynı zamanda bu hatalar, verinin üçüncü taraflarca doğrulanması gerekliliğine dair kanaatin güçlenmesine de yol açmış oldu.

MRC denetimi ile ilgili bildirimin yapıldığı blog gönderisinde Facebook, aynı zamanda bir reklamın asıl itibariyle ne kadar süreyle (milisaniyeye kadar) ekranda kaldığı ile ilgili daha detaylı bilgi sağlayacağını da belirtti. Ümidimiz odur ki reklamcıların, normalde gösterilmeyen reklamlar için de para ödeyip ödemedikleri hususundaki endişeleri azalacaktır.

Facebook bunlara ek olarak reklam ölçümleri ile ilgili 24 bağımsız ortakla çalışma halinde olduklarını da belirtti. Aynı zamanda yeni görüntülü reklam satın alma opsiyonları da sunulacak. Böylece reklamcılar, reklam olarak ne uzunlukta reklam kaydını koymuşlarsa, onun bedelini ödeme şansına sahip olacaklar.

Facebook “4 milyondan fazla sayıda kurum ve kuruluştan oluşan reklamverenlerin bir ortağı olarak şeffaflık, farklı seçenekler ve hesap sorulabilirlik sunmak istiyoruz” dedi.

 

 

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...