İlk kez satın alan müşterilerine de ücretsiz şarj imkanı sunuyor

Tesla Model 3 için yıllık üretim hacmini arttırmak zorunda kalacak

Geçtiğimiz Çarşamba günü Tesla’nın duyurduğu üzere Model 3 için artık geri sayımda sonlara yaklaşılmaya başlandı. Çünkü şirket Fremont’daki üretim tesislerindeki normal üretimi durdurup Model 3 üretimi için hazırlıklara başladığını açıkladı.

Tesla’nın diğer modellerine nazaran daha ekonomik olan tam-elektrikli aracı Model 3’ün fiyatı vergi eklenmeden 35.000 dolardan başlıyor. Ve buna rağmen model henüz üretilmeden 373.000’den fazla ön-sipariş almış durumda. Bu yoğun rağbete karşılık verebilmek adına, Elon Musk’ın açıkladığı gibi 2018’den itibaren Tesla, üretim hacmini yıllık 500.000 araca çıkarmayı hedefliyor. Hali hazırdaki üretimleri ise 2016 son çeyreği baz alındığında yıllık 100.000 araç civarlarında.

Bu test üretimi sayesinde aracın son dizayn detaylarına da karar verilmiş olacak. Hedeflenen seri üretim başlangıcı Temmuz 2017 olsa da Elon Musk,Tesla’nin üretim gereksinimlerinin karşılanma durumuna göre bu tarihin değişkenlik gösterebileceğini belirtti.

Bunun yanı sıra Chevrolet’nin sözünü tutarak üretimini bitirdiği Bolt EV model elektrikli aracının 30.000 doların altında satışa sunulması Tesla’yı hiç olmadığı kadar bir baskının altına sokmuş durumda. Aynı zamanda yatırımcılar için de kendini kanıtlayan firma, bu anlamda gelecek olan herhangi bir atılıma da sıcak bakıyor.

OKU ►  Tesla Süper Şarj istasyonları 2017’de nasıl olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here