Facebook yorumlarınız artık Messenger’a benzeyecek

Facebook yorumları konuşma balonları içerisinde sunulacak

Facebook kendisini sürekli güncelleyerek kullanıcıların kendi platformları üzerinde kalmasını hedefleyen bir sosyal medya sitesi. Haber Kaynağı sayfası, videolar ve Messenger üzerinde sürekli yeni denemeler ve özellikler ekleniyor. Ama site üzerinde büyük yer kaplayan “yorum” özelliği son on yılda pek de yenilik görmedi. Bu durum değişiyor gibi gözüküyor.

BuzzFeed News’ün haberine göre Facebook, mobil uygulamasındaki yorum yapma stili üzerine yeni denemeler yapmaya başladı. Buna göre yorumlar bundan sonra Messenger da ki mesajlara benzeyecek.

Facebook yaptığı açıklamada, yorumların daha çok karşılıklı bir konuşmaya benzemesini amaçladıklarını ifade etti. Yapılan açıklamada, “Facebook’u daha görsel ve insanların iletişim kurabileceği bir platform olarak geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bunun için de Haber Kaynağı sayfasıyla birlikte yorum yapma özelliğinin stili üzerine yeni güncellemeler deniyoruz” denildi.

Bunun yanı sıra gelen yeni özelliklerden bazılar, her paylaşımın ufak pencereler içerisinde açılması ve bir kişinin belli bir paylaşım üzerine yorum yaptığını gösteren uyarı mesajı. Basitçe söylemek gerekirse Facebook, kullanıcıların Messenger uygulaması üzerinde alıştığı ara yüzü yorum yapma özelliğine ekliyor.

OKU ►  Facebook ‘Haber Kaynağı’ sayfasına selamlama animasyonları ekliyor

Bu yenilikleri bazı kullanıcılar şuan görebiliyor olsa bile Facebook genelde yeni bir özelliği denerken kullanıcıları sınırlı sayıda tutmayı sever. Bununla birlikte kullanıcılardan olumlu geri dönüş alındığı taktirde yeni özellikleri bütün herkesin kullanmaya başlaması çok uzun sürmeyecektir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox