Facebook yorumlarınız artık Messenger’a benzeyecek

Date:

Facebook yorumları konuşma balonları içerisinde sunulacak

Facebook kendisini sürekli güncelleyerek kullanıcıların kendi platformları üzerinde kalmasını hedefleyen bir sosyal medya sitesi. Haber Kaynağı sayfası, videolar ve Messenger üzerinde sürekli yeni denemeler ve özellikler ekleniyor. Ama site üzerinde büyük yer kaplayan “yorum” özelliği son on yılda pek de yenilik görmedi. Bu durum değişiyor gibi gözüküyor.

BuzzFeed News’ün haberine göre Facebook, mobil uygulamasındaki yorum yapma stili üzerine yeni denemeler yapmaya başladı. Buna göre yorumlar bundan sonra Messenger da ki mesajlara benzeyecek.

Facebook yaptığı açıklamada, yorumların daha çok karşılıklı bir konuşmaya benzemesini amaçladıklarını ifade etti. Yapılan açıklamada, “Facebook’u daha görsel ve insanların iletişim kurabileceği bir platform olarak geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bunun için de Haber Kaynağı sayfasıyla birlikte yorum yapma özelliğinin stili üzerine yeni güncellemeler deniyoruz” denildi.

Bunun yanı sıra gelen yeni özelliklerden bazılar, her paylaşımın ufak pencereler içerisinde açılması ve bir kişinin belli bir paylaşım üzerine yorum yaptığını gösteren uyarı mesajı. Basitçe söylemek gerekirse Facebook, kullanıcıların Messenger uygulaması üzerinde alıştığı ara yüzü yorum yapma özelliğine ekliyor.

[irp posts=”11591″ name=”Facebook ‘Haber Kaynağı’ sayfasına selamlama animasyonları ekliyor”]

Bu yenilikleri bazı kullanıcılar şuan görebiliyor olsa bile Facebook genelde yeni bir özelliği denerken kullanıcıları sınırlı sayıda tutmayı sever. Bununla birlikte kullanıcılardan olumlu geri dönüş alındığı taktirde yeni özellikleri bütün herkesin kullanmaya başlaması çok uzun sürmeyecektir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...