Facebook hatasını itiraf etti

Facebook yayıncıları etkileyen metrik hatayı itiraf etti

Cuma günü, Facebook anlık makaleler platformunda içerik yayınlayan bazı yayıncıların trafiğinde azalma oldu. Eylül ayından bu yana dördüncü veri uyuşmazlığı çıktı

Facebook, Cuma günkü bir yazısında, anlık makaleler platformuna içerik yayınlayan bazı yayıncıların trafiğinin az olduğunu açıklayan bir metrik hatadan bahsetti.

Sosyal medya devleriyle ortaklık kuran bir ölçüm firması olan ComScore, iPhone kullanıcılarından gelen mobil trafik 20 Eylül’den 30 Kasım’a kadar düşük sayılırken, Android cihazlardan ve iPad’lerden gelen trafiğin etkilenmediğini söyledi. Facebook, hatanın yazılımının son güncellenmesinden kaynaklandığını söyledi.

Facebook bu sorunu çözmek ve etkilenen küçük gruplar için ilgili dönemlerde güncellenmiş tahminler üretmek için comScore ile birlikte çalıştığını ifade etti.

Facebook’un Eylül ayından bu yana farkettiği dördüncü tutarsızlık oldu.

Snafus metrikleri, bazı pazarlamacılar, reklam alıcılar ve yayıncılar için endişeleri artırdı. Facebook, sorunların faturayı etkilemediğini açıkladı. Yine de bazı yöneticiler yanlış istatistiklerin alıcıların bütçeleri nasıl dağıttığını etkileyebileceklerini ve Facebook’un üçüncü taraf firmaların daha kapsamlı ve bağımsız bir ölçüm yapmalarını talep ettiğini belirtti.

OKU ►  Call of Duty mobil ortama aktarılıyor
OKU ►  Mesajlaşma uygulaması ‘Viber’e e-ticaret desteği

Anlık Makaleler, medya şirketlerinin içeriği kendi sitelerine bağlamak yerine doğrudan Facebook’ta yayınlamaları için bir mekan.

Küçük yayıncılar bu hatadan dolayı oluşan trafik problemini az hissettiler, fakat birkaç büyük yayıncı çok daha büyük bir etki hissetti. ComScore, bazı yayıncıların trafiğinin %10 ila %20 oranında düşük olduğunu tahmin ediyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox