Facebook hatasını itiraf etti

Date:

Facebook yayıncıları etkileyen metrik hatayı itiraf etti

Cuma günü, Facebook anlık makaleler platformunda içerik yayınlayan bazı yayıncıların trafiğinde azalma oldu. Eylül ayından bu yana dördüncü veri uyuşmazlığı çıktı

Facebook, Cuma günkü bir yazısında, anlık makaleler platformuna içerik yayınlayan bazı yayıncıların trafiğinin az olduğunu açıklayan bir metrik hatadan bahsetti.

Sosyal medya devleriyle ortaklık kuran bir ölçüm firması olan ComScore, iPhone kullanıcılarından gelen mobil trafik 20 Eylül’den 30 Kasım’a kadar düşük sayılırken, Android cihazlardan ve iPad’lerden gelen trafiğin etkilenmediğini söyledi. Facebook, hatanın yazılımının son güncellenmesinden kaynaklandığını söyledi.

Facebook bu sorunu çözmek ve etkilenen küçük gruplar için ilgili dönemlerde güncellenmiş tahminler üretmek için comScore ile birlikte çalıştığını ifade etti.

Facebook’un Eylül ayından bu yana farkettiği dördüncü tutarsızlık oldu.

Snafus metrikleri, bazı pazarlamacılar, reklam alıcılar ve yayıncılar için endişeleri artırdı. Facebook, sorunların faturayı etkilemediğini açıkladı. Yine de bazı yöneticiler yanlış istatistiklerin alıcıların bütçeleri nasıl dağıttığını etkileyebileceklerini ve Facebook’un üçüncü taraf firmaların daha kapsamlı ve bağımsız bir ölçüm yapmalarını talep ettiğini belirtti.

Anlık Makaleler, medya şirketlerinin içeriği kendi sitelerine bağlamak yerine doğrudan Facebook’ta yayınlamaları için bir mekan.

Küçük yayıncılar bu hatadan dolayı oluşan trafik problemini az hissettiler, fakat birkaç büyük yayıncı çok daha büyük bir etki hissetti. ComScore, bazı yayıncıların trafiğinin %10 ila %20 oranında düşük olduğunu tahmin ediyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...