Hey Siri evim güvende mi?

Fibaro önümüzdeki ay CES’de bu üç HomeKit aksesuarlarını sunacak

Fibaro, Apple’ın yeni ev uygulaması uyarılarıyla çalışan ilk sel alarmı sensörü de dahil olmak üzere üç yeni HomeKit uyumlu akıllı aksesuar çıkardı.

Fibaro sel alarmı sensörü, hareket sensörü ve kapı / pencere sensörünün hepsinin yıl sonuna kadar kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu hafta yayınlanan iOS 10.2 sürümü HomeKit aksesuarları için bildirim desteği sağlamaya başladı.

Fibaro önümüzdeki ay CES'de bu üç HomeKit aksesuarlarını sunacak

Fibaro sel alarmı sensörü, sızıntı veya sel baskını hakkında sizi bilgilendirmek için su tespit edildiğinde bu yeni iOS 10.2 özelliğinden yararlanarak, size uyarılar gönderir.

Sel algılayıcı, altın teleskopik problarla donatılmıştır. Kullanıcılara sel baskını uyarısı için bir LED göstergesi yanı sıra akustik bir alarm sinyali veren kablosuz cihaz, akıllı ev sistemlerini tetikleyebilir ve Fibaro uygulaması veya Apple’ın Ev uygulamasıyla bir problem anında ev sahibine bildirimde bulunabiliyor.

Sel baskını algılayıcı, bu algılamaya ek olarak, ortamdaki sıcaklığı da izleyebiliyor.

Sel alarmı sensörü ayrıca bir sıcaklık sensörü görevi görür. Bir garaj veya bodrum gibi alanlar için mükemmel bir çözüm haline gelmektedir. Soğuk hava koşullarında, Siri’den bir sıcaklık sensörünün bulunduğu ısıtılmamış bir bölgedeki sıcaklığı kontrol etmesini ve su borularının patlaması ile ilgili olası problemlerin önüne geçmesini isteyebilirsiniz.

OKU ►  Wonder Woman filmi etkileyici bir giriş yaparak rekor kırdı
OKU ►  Denizlerde geçen korku oyunu ‘Sunless Sea’ iPad’e geliyor

Fibaro, Birleşik Devletler’de sel alarmı sensör’ünü yıl sonuna kadar 69.99 dolara satmayı planlıyor Diğer iki HomeKit aksesuarı fiyatları ise hareket sensörü (69.99 $) ve kapı / pencere sensörü ($ 59.99)

Hareket Sensörü, “göz şeklindeki bir LED göstergesi sinyal hareketi, sıcaklık seviyesi, müdahale ve ışık için renk değiştirir” i içerdiği için görsel olarak eşsizdir. Bir alarm tetikleyebilen dahili bir ivmeölçer de müdahale provasını yapar.

Kapı / pencere sensörü, sıcaklığı ölçebilen ve herhangi bir hareket halinde size bilgi gönderen, HomeKit uyumlu aksesuardır.

Fibaro önümüzdeki ay CES 2017’de bu üç HomeKit aksesuarlarını sunmayı planlıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox