Facebook, Messenger ve Instagram bir araya geliyor

Üç uygulama bir arada

Facebook ailesi uygulamaları bir araya geliyor. Facebook, Messenger ve Instagram üzerinde yapılan teste göre uygulamalar arasında bildirimler sağlanarak, birbiri arasında geçiş yapılmasına imkan verilecek.

Bu özellikte yer alacak olan kırmızı renk bildirim noktaları, diğer uygulamalarda gerçekleşen aktivitelere göz atmanız için uyarı gönderecek. Bu şekilde henüz bakmadığınız ya da bakamadığınız aktiviteler için köşede görünmeye devam edecek olan bu kırmızı noktalar sayesinde dikkat kesileceksiniz.

Tabii bu haliyle uygulama, bazılarının sinirlerini de gerebilecektir. Zira mavi ekran üzerine yerleştirilmiş kırmızı noktalar, dikkat çekici oldukları kadar rahatsız edici de olabilirler.

Bu özelliğin ilk farkına varan sosyal medya analisti Mari Smith oldu. Facebook’ da doğrulama yaparak “İnsanların birbirleriyle iletişimlerini ve ilgi duydukları şeyleri keşfetmelerini kolaylaştırmaya dönük çok küçük bir test gerçekleştiriyoruz. Facebook, Messenger ve Instagram hesapları arasında kolayca geçiş yapabilmelerini sağlamanın yollarını araştırıyoruz” dedi.

Bu açılır menü bildirimi Facebook, Messenger ya da Instagram uygulamasında iken bildiri olduğuna dair kırmızı noktaların belirdiği profile tıklandığında açılacak. Bu ikon, diğer uygulamalara ait beklemede olan bildirimler olduğuna işaret ediyor. Menü açıldığında üç servisteki hesaplar görünecek ve bu uygulamalarda okunmamış bildirimler için kırmızı renk daire belirecek. Bunların üzerine tıklandığında ilgili uygulamaya geçiş yapılabilecek. WhatsApp uygulaması bu aşamada yeni özelliğe dahil edilmemiş.

OKU ►  Xiaomi Mix Mi 2 için yeni detaylar ve görüntüler gelmeye başladı
OKU ►  Bu materyaller nefes alırcasına genleşip büzüşebiliyorlar

Facebook temel olarak insanların kendi uygulamaları üzerinde geçirdikleri zamanı daha da artırmak ve uygulamalarında gerçekleşen yenilikleri göz önünde tutmak için bu tip girişimlerde bulunuyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox