Facebook Paris’te yeni ofis açacağını duyurdu

Date:

Facebook Avrupa’daki ofislerini artırmaya devam ediyor

Facebook’un COO’su Sheryl Sandberg Paris’te bulunan dünyanın en büyük teknokenti Station F’de yeni bir ofis açacaklarını duyurdu.

Paris’de açılması planlanan ve dünyadaki en büyük teknokent olmayı planlayan Station F’in yeni açılış ortaklarından birisi de Facebook oldu. Açıldığında farklı alanlarda çalışacak birçok şirketi içerisinde barındıracak olan Station F’in 3000’den fazla masaya sahip olacağı ifade edildi. Nisan ayından itibaren bu 3000 masadan 80’i Facebook’a ait olacak. Ünlü Fransız Milyarder ve Station F’in kurucularından Xavier Niel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “birçok ekosistem ve birçok şirketle anlaştık. Facebook bunların içinden fikrimize ortak olmak isteyen ilk firma oldu” dedi.

Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre sosyal medya devi her altı ayda bir 10 ile 15 arası yeni kurulan şirkete yardım edecek. Station F’de kendi mühendislerinin bulunacağını ifade eden Facebook, burada hem genç yeteneklere yardımcı olacak hem de düzenleyeceği workshoplarla tecrübelerini gelişmekte olan firmalarla paylaşacak. Bu sayede Facebook’un da geleceğe dönük yatırımları erken bulabileceğinin altı çizildi.

Station F’de çalışmaya başlayacak genç firmalardan bazıları Chekk, Mapstr, The Fabulous, Onecub ve Karos. Bunun yanı sıra aylık toplam 32 milyonluk aktif kullanıcısıyla Facebook’un daha birçok genç yeteneği de kendisine çekeceği tahmin ediliyor.

İsim olarak Facebook Startup Garage’ı tercih ettiklerini belirten Facebook COO’su Samberg açılış sırasında yaptığı konuşmada; “buradaki kurucu ortaklardan birisi olduğumuz için çok heyecanlıyız. Benim tahminime göre burada öğreneceğimiz şeyler öğreteceklerimizden daha fazla olacak” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Paris Valisi Anne Hidalgo açılış etkinliğindeki konuşmasında, “dinamikliğimizin kanıtı uluslararası arenadaki ne kadar ön planda yer aldığımızdan anlaşılabilir” dedi ve sözlerine; “Paris şehri Londra gibi genç firmaların hacminin büyük olduğu bir şehre rakip pozisyonuna geldi. Brexit ile Paris eskisinden çok daha ön planda olacak” diyerek son verdi.

Facebook Station F ofislerindeki firmalardan sadece bir tanesi. Teknokentin kurucularından Roxanne Varza, Londra menşeili birçok firmayla ortak çalıştıklarını Aralık ayında açıklamıştı. Bunların yanında ABD sınırlarının dışına ilk kez çıkacak olan TechShop gibi büyük firmalarda Station F’in ortaklar listesinde bulunuyor.

İsteyen herkesin ofis alanı kiralayabileceği Station F’in kira ücretlerinin masa başına aylık 195 avro olacağının bilgisi verildi. Yüz ölçümünün toplam 34,000m² bulduğu teknokente ilginin hızla arttığının da altı çizildi. Facebook gibi büyük teknoloji firmalarını nüfusunda bulundurması şaşırtıcı olmasa da bu durum Station F’in geleceğinin parlak olacağına dair bir gösterge olmayı teşkil ediyor.

 

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...