Telefonunuzu kullanarak istediğiniz kokuyu sıkabilirsiniz

Date:

Akıllı oda spreyi telefonunuzla parfüm seçimi yapmanıza imkan sağlıyor

Moodoo akıllı oda spreyi telefonla kullanım imkanı sunuyor. Internet sayesinde evimizin ışıklandırmasını ve sıcaklığını bir düğmeye basarak kontrol edebilme imkanına sahibiz. Peki ya koku? Bunun için bir oda spreyini prize takmak ya da camı açmakla yetinmek durumunda bırakıldık. İşte bu durum evinizin kokusunu isteğe göre ayarlayabilecek şekilde dizayn edilmiş ‘sensörlü-uyarım’ benzeri bir cihaz olan Moodo’nun tanıtımı ile değişmeye başlayacak.

Temel olarak Moodo, aynı anda dörde kadar kapsülü patlatan bir difüzyon makinesi. Bu kapsüllerin her biri farklı parfüm içeren kristaller içeriyor. Kapsüller  ‘Değerli Baharatlar’, ‘Okaliptüs Geceleri’ ve ‘Sandal Tahtası’ gibi çeşitli kokularla birlikte gelecek. Kullanıcılar cihazla birlikte gelen uygulamayı kullanarak esansları harmanlayıp, eşsiz bir aroma yapabilirler. Dilerseniz ev sıcaklığını hissettiren esanslardan bitkisel esanslara kadar (Gardes of Isphahan) önceden hazırlanmış olan esans ailesinden de satın alım yapabilirsiniz.

Daha çok diğer akıllı ev tipi cihazlar gibi (özellikle de Philips’in Hue’sine benzer şekilde) Moodo kolay kullanım için bir dizi ön-ayarlı modeller dahilinde geliyor. Fakat eğer kişisel karışımınız yeterince iyiyse bunu topluluk ile paylaşabilir ve diğer modellerden edinebilirsiniz. Ek olarak parti vereceğiniz zaman odanıza sinmiş kötü kokuyu bir gece içerisinde değiştirecek ‘misk listesi’ ayarlaması da yapabilirsiniz.

Tabii ki her yeni cihaz gibi Moodoo ‘ da Indiegogo’da beğeniye sunularak üretime başlamak için paranızı talep ediyor. Cihazı ucuza kapmak isteyenler bunu şimdi cihaz ve 4 kapsül için 139$ ödeyerek yapabilirler. Ya da 2 cihaz ve 48 kapsül size perakende satış fiyatı olacak olan 1.000$ yerine 518$’a mal olacak. Bir şişe Febreze’nin fiyatı ne kadar?

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...