Facebook yorumlarda ‘GIF’ paylaşmayı test ediyor

Herkes güzel bir GIF’i sever

Facebook’un hareketli resim formatı GIF’leri tam anlamıyla benimsemesinin vakti geldi. Sosyal medya devi yorumlarda ve ana sayfada GIF paylaşmayı test etmeye başlayacak.

Bu durum tabi ki Facebook için bir ilk olmayacak. Sitede 2015 yılından beri GIF paylaşmak mümkün. Kullanıcıların görsel ifade biçimleriyle yorum yapmasına izin verilmesi, GIF’lerin ne kadar yaygınlaştığının önemli bir kanıtı. Sevseniz de nefret de etseniz GIF’ler artık her yerde. Apple Messeges’dan Facebook Messenger’a kadar hareketli resimleri görmek mümkün. Hatta artık Twitter’da bile GIF’le cevap vermek normal bir şey haline geldi.

Bir Facebook sözcüsü konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “artık herkes güzel bir GIF’i takdir ediyor ve bizde kullanıcıların bunu yorumlarda kullanmak istediğini biliyoruz” şeklinde konuştu. Sözcü, “bizde yorumlara GIF ekleme özelliğini denemeye başlayacağız. Ama tekrar hatırlatayım özellik hala test aşamasında” dedi.

Facebook GIF’li yorum özelliğini ufak bir grup kullanıcıyla test etmeye önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak. Özellik aynı Messenger’da olduğu gibi çalışacak. Bu özelliğin her kesin kullanımına açılması için testlerde başarılı olması gerekiyor.

OKU ►  YouTube otomatik ses efekti altyazısı ekliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here