Facebook hava durumu özelliği ile bir adım daha öne geçti

Facebook hava durumu özelliği ile bir adım daha öne geçti

Bir telefonda olması gerektiğini düşündüğünüz oyun oynamak, videolarınızı-fotoğraflarınızı filtrelemek, mesajlaşmak, alışveriş yapmak gibi özellikleri kullanıcılarına sunan Facebook, şimdi de mobil uygulamasının içerisinde hava durumu bilgisini kullanıcılarıyla paylaşmaya başladı. TechCrunch’a konuşan Facebook yetkilisinin dediğine göre kullanıcıların yüzde 95’i şu anda bu özelliğe ulaşabiliyor. Ama sanırım Türkiye henüz o yüzde 95’in içerisinde değil.

Bu Hava Durumu sekmesi içerisinde, günün her saati için hava sıcaklığı bilgisi bulunan 5 günlük bir hava tahmini barındırıyor. Bu tahminler sizin Facebook’daki default konumunuza göre direkt olarak çıkıyor. Ancak tabii isterseniz ayarlardan konumunuzu değiştirebiliyorsunuz. Biz alışkın olmasakda Fahrenheit ve Celcius derece arasında seçim de yapabiliyorsunuz.

Özünde amacı sadece Hava Durumu olan aplikasyonlar daha detaylı bilgiler sunarken aynı zamanda bir çok lokasyonun hava durumuna erişmenizi sağlayabiliyorlar. Ancak telefonlarında sınırlı hafızası bulunan veya hafıza sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için Facebook bu atılımıyla yerinde bir alternatif olarak gözüküyor. 

OKU ►  Facebook MTV çalışanlarından Mina Lefevre ile anlaştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here