Facebook Spaces sadece Oculus VR sistemine geldi

Facebook Spaces sadece Oculus VR sistemine geldi

Facebook’un yeni yapay gerçeklik uygulaması Facebook Spaces, Oculus sanal mağazasında kullanıcılarıyla buluştu. Ücretsiz olarak yayınlanan uygulama henüz açık beta döneminde. Yani tam sürümü daha yayınlanmadı.

Uygulamanın boyutu çok büyük değil. Facebook Spaces’in depolama alanınızda tuttuğu yer 3.35 GB. Bununla birlikte uygulama sadece Oculus Rift yapay gerçeklik sisteminde çalışacak ve Oculus’a ait kumanda sistemi olan Touch’a ihtiyaç duyacak.

تم نشره بواسطة ‏‎Facebook Tips‎‏ في 17 أبريل، 2017

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook firmasının VR yöneticisi Rachel Franklin, “Arkadaşlarımızla ve ailemizle geçirdiğimiz vakitler hayatımızdaki en önemli anlardır. Ama maalesef her an fiziksel olarak yan yana bulunmamız mümkün değil. İşte bu noktada yapay gerçeklik devreye giriyor” şeklinde konuştu.

Spaces ilk kez geçtiğimiz Ekim ayında Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg tarafından tanıtılmıştı. Zuckerberg, yapay gerçeklik ortamı içerisinde bir anda yoktan objeler var etmiş ve gerçek fotoğraf ve görüntülerin nasıl paylaşılabileceğini göstermişti.

OKU ►  Samsung’un yeni GearVR’ının çıkış tarihi açıklandı

Sosyal medya devi, Facebook Spaces ile sosyal medya ortamını yapay gerçeklik platformu üzerine getirmeye planladıklarını kanıtlamış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here