Ferrari’nin 70 yıllık değişimine tanıklık edin

Bu tarihi bir yere not edin keza Chris Harris 812 Superfast ile süper hızlı geliyor

Sizler bu satırları okurken Chris Harris, namı diğer Sir Driftalot, yeni 6.5 litre V12, 789 bph 812 Superfast ile tozu dumana katıyor. Ferrari’nin Fiorano test pistinde araç henüz gözler önüne serilmeden dumanlı sürüşlerin ilkini gerçekleştiriyor. Fakat önümüzdeki salıya kadar herhangi bir bilgi paylaşması yasak. Bu tarihi bir yere not edin keza Chris Harris 812 Superfast ile süper hızlı geliyor.

Bilmeyenler için ek bir not düşelim. Bu yıl Ferrari’nin 70. yaş günü kutlanacak. Maranello 70 yıllık süper otomobillerinin yaş gününü kutlamak için arşivine daldı. Bir sergi düzenledi ve sergide Ferrari’nin 70 yılını anlatan bir kompozisyon oluşturdu. Sergide üretim fabrikasından çıkan en nadir ve paha biçilemez otomobillerini sergileyecek.

Birinci sergi, “Under the Skin”, Ferrari ve Londra Tasarım Müzesi arasında gerçekleştirilen bir işbirliğinin sonucu. Birlikte, markanın mühendislik yıllar zarfındaki gelişimini gösteren, arşivin en eski otomobillerinden (ilk Ferrari, 125 S dahil olmak üzere) bazılarını müzeye koydu. Tasarım modellerini ve teknik çizimleri de dahil olmak üzere tüm ayrıntıların görülebileceği bir ortam oluşturdular.Bu tarihi bir yere not edin keza Chris Harris 812 Superfast ile süper hızlı geliyor

OKU ►  Dodge ilk 4x4 canavarını 2017’de piyasaya sürüyor
OKU ►  Teasing modası: EMotion EV aracın ilk resimleri yayınlandı

İkinci sergisi “Infinite Red”, markanın 70 yılını, Maranello’nun parça ve yol için sınırlı kreasyonlarıyla, başarılı Formula1 otomobillerinin inanılmaz görüntüleriyle kutluyor.
1952’de Alberto Ascari ve Ferrari’ye ilk dünya sürücüleri unvanını veren 500 F2 gibi otomobiller ile… Bunların yanı sıra Michael Schumacher ile devleşen, tarihinin en prestijli F2004, F2002 ve son olarak F2008’de sergide.

Basitçe söylemek gerekirse, müze 70 yaşındaki bu ihtiyar delikanlının tüm yaşamını ortaya koyuyor. Meraklılarının gelecek salı orada olmalarını tavsiye ederiz.

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox