‘Final Fantasy XV’ PS4 Pro güncellemesi frame rateleri arttırdı

Yeni güncelleme sayesinde oyun artık 60 FPS oynanabiliyor

Oyun içi karnaval devam ederken, Final Fantasy XV’e gelen yeni güncelleme PS4 Pro kullanıcıları için oyunun grafik ayarlarını geliştirdi.

Oyun çıktığında Pro konsol kullanıcılarına 4K çözünürlük ve HDR özelliğiyle gelmiş olsa bile geliştirici ekip saniye başına düşen kare (FPS) için yeteri kadar çalışacak zaman bulamamıştı. Bu sebeple de oyun 60 FPS desteği olmadan çıktı. Yeni güncellemeyle bu durum değişiyor. Oynanışa gelen birçok yenilikle birlikte PS4 Pro kullanıcıları oyunu artık 60 FPS ile oynayabilecek. Bununla birlikte Güncelleme 1.05’ile oyunun seviye sınırı da 125’e yükseltilmiş ve kendi MP3’lerinizi oyun içerisinde dinleyebilme özelliği gelmiş.

Güncelleme notlarında yazana göre yeni güncelleme PS4 Pro’nun frame rate (kare sayısı)’ini 60’a kadar çıkaracak. Bu her ne kadar bir gelişme olsa da oyunun sürekli olarak 60 FPS’de çalışmayacağını gösteriyor.

OKU ►  ‘Just Dance’ Dünya Kupası'nı 16 yaşında bir Türk kazandı

İlk izlenimler biraz karışık. Bazı kullanıcılar oyunun frame rate’inin sürekli değişmesinden daha da rahatsız olduğunu ifade etti. Yeni güncelleme oyunun “high” modunu etkilemiyor. Bu sayede Pro kullanıcılarının hale ellerinde seçme şansı olacak. Bununla birlikte oyunu 30 FPS’e sabitleyen “lite” modu maalesef kaybolmuş.

En azından artık arabamızla gezerken istersek Ferdi Tayfur dinleyebileceğiz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox