Formula E’nin konsept araç tasarımları bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi

Sadece elektrik kullanan araçların yarışacağı Formula E’nin araç tasarımları belli oldu

Formula E yarışları bu yıl yaptığı atılımlarla alanındaki rakiplerini sollamayı hedefliyor. Brooklyn’de düzenleyeceği devasa yarışla Le Mans’ı tahtından etmeyi planyan Formula E, yarışlarda kullanılacak araçların konseptlerini yayınladı.

SRT05e model araçlar kendinden önceki modellerden 2 kat fazla menzili olacak. İlk jenerasyon olan Spark Renault SRT01, yarışların ilk sezonunda kullanılmıştı. Araçların bataryalarının yetersiz gelmesi sebebiyle önceki sezonda sürücüler yarışı bitirebilmek için yarışın yarısında araçlarını değiştirmek zorunda kalıyordu. Ama yeni modelle gelecek büyük bataryaların bu probleme çözüm olması bekleniyor. Spark’a göre SRT05e, daha büyük bataryaların getireceği ağırlık problemini şase ağırlığından kısarak ve aerodinamiklerle çözebildiklerini ifade etti.

Her ne kadar Spark Renault’un aracı adeta bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi duruyor olsa da Motorsport’un yaptığı açıklamaya göre diğer markaların henüz tanıtılmayan çok daha radikal modelleri var. 2018-2019 sezonunda görmeyi beklediğimiz markaların bazıları, BMW, Faraday Future, Mercedes-Benz.

OKU ►  Faraday Future'ın elektirikli otomobil bandı sekteye mi uğradı?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox