Fotoğraf paylaşım servisi Photobucket, Amazon’dan fidye istiyor

Amazon’da ürünlerin fotoğrafları görüntülenemiyor

Bildiğiniz üzere, Amazon, dünyanın en büyük alışveriş platformu. Ve, her gün internet sitesinden binlerce sipariş alıyor. Hatta, bu rakamın bir dakika içerisinde 40 bin olduğu söyleniyor. Online alışveriş sitelerinin en büyüğü olarak birinci sırada yer alıyor. Fakat, son zamanlarda, siteyi alışveriş için ziyaret eden Amazon kullanıcıları, site içerisinde yer alan ürünlerin fotoğraflarının görüntülenemediğini bildirdi.

Amazon’da ürünlerin fotoğrafları görüntülenemiyor

OKU ►  Nokia ve Xiaomi arasında patent ve ekipman anlaşması yapıldı

Ortaya çıkan bu sorun, fotoğraf paylaşımı servisi Photobucket’in kendi platformunda barındırdığı fotoğrafların, üçüncü taraf sitelerine yerleştirilmesine izin vermek için bir ücret istemesinden kaynaklanmaktadır. Photobucket, Amazon’da bulunan resimlerin siteye yerleştirmesi için, Amazon kullanıcılarından yıllık 399 dolar gibi bir ücret talep ediyor.

Kullanıcıların ise, bu durum karşısında mağdur oldukları ortada. Çünkü, Photobucket, bu konuda değiştirdiği politikasını kullanıcılara bildirmemişti. Binlerce kullanıcı, sosyal medya üzerinden protestoya başladı ve bu ücreti ödemeyeceklerini açıkladı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox