Samsung Galaxy Note 8, S Pen ile görüntülendi

Samsung Galaxy Note 8, S Pen ile görüntülendi

Heyecan ile beklenen Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy Note 8 yeni görüntüler ile ortaya çıktı. Görüntülerde, akıllı telefonun ön tarafından ve arka tarafından olmak üzere iki kısmı gösteriliyor. Buna ek olarak da, bir de akıllı telefonun yanında duran S Pen dikkatleri üstüne çekiyor. Görüntülerde mevcut olan S Pen çok şık bir tasarıma sahip. Öte yandan, akıllı telefona bakıldığında, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’a olan benzerliğini hemen farkedeceksinizdir. Yalnızca, bizi şaşırtan şey, telefonun yan tarafında Bixby tuşunu görememiş olmamızdır. Bunun, bir çeşit kavram işlevi olabileceğine inanılıyor. Güç/ Kilit tuşu telefonun hemen sağ tarafına, ses açma ve azaltma düğmeleri de akıllı telefonun sol tarafına konumlandırılmıştır.

Samsung Galaxy Note 8, S Pen ile görüntülendi

Cihazın arka kısmına baktığımızda da, telefonun çift kamera kurulumunu, ikili LED’ini, çift tonlu flaşını ve bir parmak izi tarayıcısını görüyoruz. LED flaş ve parmak izi tarayıcısı, akıllı telefonun üst tarafına konumlandırılmış. Bu görüntüler ortaya çıkmadan evvel bu konuda bazı söylentiler vardı. Telefonun parmak izi tarayıcısının cihazın aşağısına yerleştirileceği öne sürülüyordu. Fakat, son birkaç haftadır ortaya çıkan görüntüler bu tezi çürüttü diyebiliriz. Ya da şirket, Galaxy Note 8’de bir parmak izi tarayıcısı kullanmayabilir. Şu an bu konu hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. S Pen’e gelecek olursak, görüntüler de kendini gösteren kalem, Galaxy Note 7’nin kalemine epey bir benzemektedir.

OKU ►  Fotoğraf paylaşım servisi Photobucket, Amazon’dan fidye istiyor

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 8, söylentilere göre, Berlin’deki IFA’nın (1 Eylül’de) başlamasından önce, Ağustos ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Cihaz, muhtemelen 6.3 inç’lik HD SUPER AMOLED bir ekrana sahip olacak. Ve, 6 GB RAM paketi bulunacak. Akıllı telefon gücünü Snapdragon 835 işlemciden alacak. Ama, şunu da belirtmemiz gerekir, Samsung, henüz piyasaya çıkarmadığı Snapdragon 836’yı buna dahil edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here