‘Full Throttle Remastered’ Nisan ayında geliyor

Tim Schafer’ın klasik motosiklet oyunu için bir çıkış tarihi açıklandı.

Double Fine, yaklaşık bir buçuk yıl önce Tim Schafer klasik sayılan oyunu için HD kalitede bir yenileme yapacağını duyurmuştu. Artık bu yenilemede sonlara yaklaşılmış durumda. Bugün yapılan açıklamada PlayStation 4, PS Vita ve PC platformlarına oyunun, Full Throttle Remastered’ın çıkış tarihi 18 nisan olarak duyuruldu. Hayranları epeyce süredir bekliyor ama beklediklerine değecek gibi de duruyor. Geçtiğimiz ay gerçekleşen GDC etkinliğinde Schafer oyunu bir tür Muhafaza Projesi olarak adlandırmıştı. Geliştirme ekibi bütün ince detaylarına kadar özenle çalıştı. Oyunun grafik yapısını tamamen HD olacak şekilde yenilerken orijinal seslendirmelerini de bu görüntülere uyarladılar.

Full Throttle Remastered, oyunculara yeni ve klasik versiyon arasında geçiş imkanı sunacak. Aynı zamanda eski grafikleri de yenilenmiş ses dosyaları ile birleştirmeyi de ihmal etmeyeceklermiş.

“Remastered” kavramanının giderek arttığı düşünüldüğünde eski klasikleşmiş oyunların da birbir yeniden doğuşlarına daha çok şahitlik edecekmişiz gibi duruyor.

OKU ►  Age of Empires: Castle Siege artık Android’de

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox