Saldırılarda bilgi sızıntısı olmadı ama zamanla manidar

Saldırılarda bilgi sızıntısı olmadı ama zamanla manidar

Siber saldırıların bu sefer ki hedefi Kanada Hükümeti oldu. Gelen haberlere göre bir grup hacker hükümete ait iki önemli resmi siteyi kırmayı başardı.

Hedef alınan resmi sitelerin vergilendirme dairesine bağlı olduğu ifade edildi. Hackerların Apache web sunucularında yakın zamanda meydana gelen bir zafiyetten faydalanarak saldırdıkları belirtildi.

Saldırının farkına çabuk varan görevliler önlem olarak siteleri geçici olarak kapattı. Bu sayede sitelerin veri tabanında bulunan hassas bilgilerin saldırganların eline geçmesinin önlendiği vurgulandı.

Kanada Hükümeti tarafından yapılan açıklamada vatandaşların korkmaması gerektiği ve hiçbir kişisel bilginin sızmadığı ifade edildi. Bununla birlikte siteye yapılan saldırının zamanlaması manidar. Zira Kanada Hükümeti her Mart ayının sonunda mali hesaplamalarını yapıyor ve çoğu vatandaş bu dönemde vergi formlarını dolduruyor. Öyle görünüyor ki şimdilik bu durum askı altına alındı. Buda saldırının sadece bilgi çalmanın dışında bir amaçla da yapılıp yapılmadığı sorusunu akıllara getirdi.

OKU ►  Siber güvenliğinizi sağlamak için 9 ipucu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here