Geleceğin orduları bu robotlar mı olacak?

Boston Dynamics’in yeni robotu 1.82 Metre boyunda ve 45 Kg kaldırabiliyor

Şimdiye kadar çoğumuz Boston Dynamics’in çalışmalarını biliyoruz. Daha önce robot köpek yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket şaşırtmaya devam ediyor, şimdi de bu ayın başlarında yeni bir robot üzerinde çalışmaları görüntülendi. Bu yeni robot 1.82 Metre boyunda, saatte 15 Km hız yapabiliyor ve dikey olarak dört metreye kadar atlayabiliyor. Bir robotun 4 Metreye kadar sıçrayabilmesi gerçekten ürkütücü ve ilginç

Yetenekli Yeni Nesil Robotlar

Geleceğin orduları bu robotlar mı olacak?

تم نشره بواسطة ‏‎TeknoFormat‎‏ في 27 فبراير، 2017

Acaba geleceğin orduları bu robotlardan mı oluşacak?

Gelişen teknolojinin insanlık için çok faydalı yenilikler ve imkanlar sağladığı kesin. Yakın gelecekte robotlar da birer birey olacak ve onlarında hakları olacak gibi görünüyor.

Gün geçtikçe geliştirilen robotları ilk zamanlarda ürün imalatlarında kullanıyor, ağır işleri ve değişik montaj hatlarındaki işleri yaptırıyorduk. Daha sonra robotları daha da geliştirerek onlardan bir insan gibi hareket etmelerini hatta düşünmelerini ister olduk.

Yapay zeka ile birleştirilerek bu robotlar birer birey haline dönüşebilir. Savunma sanayi alanında da bu robotları silahlandırarak istifade edilebilir.

Filmlerde gördüğümüz robotlar, yakın gelecekte gerçeğe dönüşerek, tam teçhizatlı birer asker haline gelebilir. Bu robotlardan kurulan bir ordunun, ilginç güçlere ve üstünlüklere sahip olacağı kesin.

OKU ►  İnsanlar inisiyatif alan ve hata yapan robotları sevdi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox