YouTube günlük izlenme rakamlarını açıkladı

Date:

Baş döndürücü sayıda video 

YouTube’un en bilinen göstergesindeki değerlendirmelere göz atmak oldukça kolaydır : herhangi bir videonun altındaki sayaca baktığınızda kaç kez izlendiğini görebilirsiniz. YouTube ekibinin yıllar önce takibini yapmaya başladığı izlenme saati ile ilgili bilgi sahibi olmak ise, biraz zor. Bugün itibariyle izlenme istatistikleri önemli bir rakamı geçti : Youtube’da dünya çapında her gün bir milyar saatin üzerinde içerik izleniyor.

YouTube’un açıklaması, bu kilometre taşının ifade ettiği bazı detayları da içeriyor : Örneğin; kendinizi bir milyar saat izlemek, 100.000 yıl kadar sürer. İzlentilerin yarısından fazlası mobil cihazlardan geldiği için bu bir milyar saatin esaslı bölümü mobil cihazlarda izleniyor demektir. Otomatik-altyazılandırma yapılan videoların sayısının iki hafta önceki toplam miktarının 1 milyarı geçtiğine dair bildirimi göz önünde bulundurursak, her gün izlenen bir milyar saatten fazla videonun artmakta olan bir bölümü, alt yazılı izlendiği için sessiz olarak izleniyor olabilir.

[irp posts=”8349″ name=”YouTube’daki otomatik altyazılı video sayısı 1 milyarı aştı”]

Açıklanan günlük toplam miktar, söz sahibi bir video platformunda gerçekleşiyor olması nedeniyle düşüş beklemiyor, bilakis artacağını tahmin ediyoruz. Özellikle de YouTube’un mobil canlı yayın özelliğini hayata geçirmeye başladığı bu dönemlerde. Film fragmanı, müzik klibi, aşçılık gösterileri, kişisel yapım kurgu serileri, oyun kanalları, ya da her ne ile ilgileniyorsanız… Görünen o ki yarın da hep birlikte bir milyar saat izlence yapacağız.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...