Google Allo'ya hareketli emoji desteği geliyor

Google’ın en popüler mesajlaşma uygulaması olmasa da, Allo gelişmeye devam ediyor.

Geçen yıl mobil dünyaya giriş yaptıktan sonra bir çok geliştirme gören Allo, giderek daha da güzel güncellemeler almaya başladı. Ve Google’ın duyurduğuna göre Allo yepisyeni yeni geliştirmeler alıyor.

Öncelikle gelecek bir sonraki güncellemede Allo, Google Asistant ile olan entegrasyonunu geliştiren bir güncelleme alacak. Artık her konuşma ekranında küçük bir butona basarak Google Asistant’a ulaşabileceksiniz. Bu sayede o anda neyi merak ediyorsanız, hava durumu, film gösterim tarihi ve daha fazlasını Google Asistant’a sorabileceksiniz. Yeni kısayol tuşu “Gönder” butonun yanına gelecek.

02-allo-assistant-icon01-allo-gif-search

Bu güzel haberin yanında bir de Allo’ya hareketli emoji desteği geliyor. Uygulama içerisinde bulunan GIF kütüphanesinde dilediğiniz GIF’i aratabiliyorsunuz. Dahası, yeni emojiler seçebileceğiniz çıkartma sekmesi eklendi. Bu sekmeden mesajlarınız içerisine hızlı bir şekilde emoji ekleyebileceksiniz ama bir farkla. Hareket eden emoji olarak! Emojinin boyutunu da değiştirebilirken, yeni güncellemeyle Google emojilere küçük animasyonlar ekledi. Her emoji hareket etmese de şuan için 10 farklı emoji yerinde duramıyor.  ,,,ve bu emojilere dahil.

OKU ►  Android Cihaz Yöneticisi’nin adı değişiyor

 

03-allo-animated-emoji

Bu özellikler şuanda Android kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda. Apple kullanıcıları da “yakında” bu özelliklerden yararlanabilecekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here