Google Allo’ya hareketli emoji desteği geliyor

Date:

Google’ın en popüler mesajlaşma uygulaması olmasa da, Allo gelişmeye devam ediyor.

Geçen yıl mobil dünyaya giriş yaptıktan sonra bir çok geliştirme gören Allo, giderek daha da güzel güncellemeler almaya başladı. Ve Google’ın duyurduğuna göre Allo yepisyeni yeni geliştirmeler alıyor.

Öncelikle gelecek bir sonraki güncellemede Allo, Google Asistant ile olan entegrasyonunu geliştiren bir güncelleme alacak. Artık her konuşma ekranında küçük bir butona basarak Google Asistant’a ulaşabileceksiniz. Bu sayede o anda neyi merak ediyorsanız, hava durumu, film gösterim tarihi ve daha fazlasını Google Asistant’a sorabileceksiniz. Yeni kısayol tuşu “Gönder” butonun yanına gelecek.

02-allo-assistant-icon01-allo-gif-search

Bu güzel haberin yanında bir de Allo’ya hareketli emoji desteği geliyor. Uygulama içerisinde bulunan GIF kütüphanesinde dilediğiniz GIF’i aratabiliyorsunuz. Dahası, yeni emojiler seçebileceğiniz çıkartma sekmesi eklendi. Bu sekmeden mesajlarınız içerisine hızlı bir şekilde emoji ekleyebileceksiniz ama bir farkla. Hareket eden emoji olarak! Emojinin boyutunu da değiştirebilirken, yeni güncellemeyle Google emojilere küçük animasyonlar ekledi. Her emoji hareket etmese de şuan için 10 farklı emoji yerinde duramıyor.  ,,,ve bu emojilere dahil.

 

03-allo-animated-emoji

Bu özellikler şuanda Android kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda. Apple kullanıcıları da “yakında” bu özelliklerden yararlanabilecekler.

 

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...