Google Android Chrome’a yeni bir özellik ekledi

Çevrimdışı modda sayfa indirme

Her ne kadar Pocket ve Instapaper gibi uygulamalarla gezinti halinde iken ağ bağlantınızın olmadığı zamanlarda web sayfalarını okuyabiliyor olsak da, Google’ın Chrome tarayıcısı da bu özelliği geçtiğimiz Aralık ayında android uygulamasına eklemişti.  Bugün itibariyle firma bu özellik üzerinde biraz oynama yaparak sayfaları indirip çevrimdışı modda okumayı biraz daha kolaylaştırdı.

Chrome’da herhangi bir bağlantı üzerine uzun süreli basılı tutarak ‘indirme bağalntısı’nda yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneği aynı zamanda yeni bir sekme açtığınızda gösterilen sayfa önerilerinin üzerine basılı tutarak da görebileceksiniz. Dahası bağlantınız yokken Chrome’un dinazor resmini gördüğünüz zaman aynı zamanda ‘Sayfayı Daha Sonra İndir’ seçeneğini de göreceksiniz. Böylece sayfa bağlantı sağladınız zaman otomatik olarak indirilecektir. Yapılan tüm sayfa indirmeleri yanında yeni bir çevrimdışı işareti bulunan son yapılan indirmeler listesinde görüntülenebilecek. Bunu görmeniz için yapmanız gereken tek şey, yeni bir sekme açmak.

OKU ►  Google ‘Haberler & Hava Durumu’ ile çok daha fazla habere ulaşabilirsiniz

Artık çevrimdışı iken sayfaları indirmek istediğinizde Chrome arkanızda olacak. Bunun için yapmanız gereken Android Chrome 58 versiyonu ve üzerine sahip olmak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox