‘Google Assistant’ bütün Android telefonlara geliyor

Android sürüm Marshmallow ve üstü olan bütün telefonlar kullanabilecek

Uzun bir süre boyunca sadece kendi telefonu Google Pixel’de bulunan akıllı asistan özelliği Google Assistant, artık bütün Android işletim sistemine sahip telefonlara geliyor. Google Assistant’ı kullanmanız için telefonunuzun Android sürümünün Marshmallow ve üstü olması gerekecek.

Google’ın yaptığı resmi açıklama şöyle;

“Herkesin bazen kendisine yardım edecek birisine ihtiyacı olur. Google Assitant’ı kullanın. Kendisi muhabbetli, kişisel ve yardım etmeyi sever. Bunların içerisinde gününüzün nasıl geçtiğini anlatmaktan bir selfie çekmek bile var. Akıllı asistan hali hazırda Pixel, Google Home, Google Allo ve Android Wear’da mevcut. Şimdi ise bunu herkese getiriyoruz. Bu haftadan başlamak üzere Google Assistant Andoid 7.0 Nougat ve Android 6.0 Marshmallow kullanan bütün akıllı telefonlarda kullanılabilecek.“

Akıllı asistanın telefonlara gelmesini herkes dört gözle bekliyordu. Bununla birlikte Google geçtiğimiz CES etkinliğinde asistanın Anroid TV platformuna geleceğini de duyurmuştu.

Google akıllı asistanını öncelikle sadece kendi telefonu Pixel’e çıkarmasının sebenin ince ayarlar yapmak olduğu ifade etti. Google’dan Gummi Hafsteinsson konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “bu yeni bir üründü ve ufak adımlarla ilerlemek istedik” şeklinde konuştu. Hafsteinsson açıklamasına, “tabi ki bu özelliği dünyada ki bütün telefonlara getirmek istedik” sözlerini ekledi.

OKU ►  ‘Google Asistant’ ile kişi bilgilerinizi artık kolayca paylaşabilirsiniz

Eğer bir Pixel sahibi değilseniz artık üzülmenize gerek yok. Çünkü sizde cebinizde kişisel asistanınızla gezebileceksiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox