‘Google Assistant’ bütün Android telefonlara geliyor

Date:

Android sürüm Marshmallow ve üstü olan bütün telefonlar kullanabilecek

Uzun bir süre boyunca sadece kendi telefonu Google Pixel’de bulunan akıllı asistan özelliği Google Assistant, artık bütün Android işletim sistemine sahip telefonlara geliyor. Google Assistant’ı kullanmanız için telefonunuzun Android sürümünün Marshmallow ve üstü olması gerekecek.

Google’ın yaptığı resmi açıklama şöyle;

“Herkesin bazen kendisine yardım edecek birisine ihtiyacı olur. Google Assitant’ı kullanın. Kendisi muhabbetli, kişisel ve yardım etmeyi sever. Bunların içerisinde gününüzün nasıl geçtiğini anlatmaktan bir selfie çekmek bile var. Akıllı asistan hali hazırda Pixel, Google Home, Google Allo ve Android Wear’da mevcut. Şimdi ise bunu herkese getiriyoruz. Bu haftadan başlamak üzere Google Assistant Andoid 7.0 Nougat ve Android 6.0 Marshmallow kullanan bütün akıllı telefonlarda kullanılabilecek.“

Akıllı asistanın telefonlara gelmesini herkes dört gözle bekliyordu. Bununla birlikte Google geçtiğimiz CES etkinliğinde asistanın Anroid TV platformuna geleceğini de duyurmuştu.

Google akıllı asistanını öncelikle sadece kendi telefonu Pixel’e çıkarmasının sebenin ince ayarlar yapmak olduğu ifade etti. Google’dan Gummi Hafsteinsson konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “bu yeni bir üründü ve ufak adımlarla ilerlemek istedik” şeklinde konuştu. Hafsteinsson açıklamasına, “tabi ki bu özelliği dünyada ki bütün telefonlara getirmek istedik” sözlerini ekledi.

[irp posts=”8125″ name=”‘Google Asistant’ ile kişi bilgilerinizi artık kolayca paylaşabilirsiniz”]

Eğer bir Pixel sahibi değilseniz artık üzülmenize gerek yok. Çünkü sizde cebinizde kişisel asistanınızla gezebileceksiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...