Google Calendar ve fitness hedefleriniz

Date:

Google Calendar ve Apple Health fitness koçluğunuzu yapacaklar

Google Calendar bazı egzersizlerinizi araya sıkıştırmanız için ‘Goals’ fonksiyonu ile size yer açıyor. Fakat tembel bir takım koçu gibi, egzersizlerinizi yapıp yapmadığınızın takibini yapmıyor. Artık Google Fit ve Apple Health uygulamaları egzersizlerinizle ilgili veriler toplayarak yapmış olduğunuz bir egzersizi ‘yapıldı’ olarak işaretliyor ve başarınıza bağlı olarak size farklı tarihler öneriyor.

Diyelim ki fitness çalışmanızda belirlemiş olduğunuz bir hedefi ‘haftada üç kez yapılacak’ şeklinde ayarladınız. Program bunu yapmanız için size bir tarih ayarlıyor ve bu tarihi kaydettikten sonra egzersizinizi yaptığınız takipçi uygulama, bu egzersizi yapıldı olarak kayıt ediyor. İleri bir tarihte hedeflerinizi yerine getirip getirmediğinizi görebilmek için aşağıda görebileceğiniz ‘görüntüsel performans takipçisi’ne göz atabilirsiniz. Buna ek olarak eğer uygulamanın sunduğu tarihlerden kaçırdıklarınız olursa, uygulama otomatik olarak sizin için daha iyi egzersiz zamanları ayarlıyor. Örneğin hedefinizi saat 06:30’da gerçekleştirmek üzere ayarlamanıza rağmen 45 dakika sonrasına kadar başlamıyorsanız, Goals size saat 07:15’i egzersiz saati olarak teklif edecektir.

Yazı devam ediyor

Uygulama zaman çizelgenizdeki açıkları bulmak için hayatınızı takvim üzerinde ‘T’ ye göre planladığınız varsayımı ile hareket eder. Bir çok insan fitness tarihi ayarlama konusunda genel olarak gevşek davranır. Dolayısı ile bu uygulamanın sizin için bir planlama yapması oldukça anlam taşır. Aslında Google gibi firmalar çok daha az zaman kaybını sağlayan fitness uygulamaları yapabilirlerse bir çoğumuz bu uygulamaları kullanabiliriz. Eğer ilgileniyorsanız uygulamanın yeni özellikleri yakında hayata geçecek.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...