Google Fit ve Apple Health egzersiz verisi sağlıyor

Google Calendar ve Apple Health fitness koçluğunuzu yapacaklar

Google Calendar bazı egzersizlerinizi araya sıkıştırmanız için ‘Goals’ fonksiyonu ile size yer açıyor. Fakat tembel bir takım koçu gibi, egzersizlerinizi yapıp yapmadığınızın takibini yapmıyor. Artık Google Fit ve Apple Health uygulamaları egzersizlerinizle ilgili veriler toplayarak yapmış olduğunuz bir egzersizi ‘yapıldı’ olarak işaretliyor ve başarınıza bağlı olarak size farklı tarihler öneriyor.

Diyelim ki fitness çalışmanızda belirlemiş olduğunuz bir hedefi ‘haftada üç kez yapılacak’ şeklinde ayarladınız. Program bunu yapmanız için size bir tarih ayarlıyor ve bu tarihi kaydettikten sonra egzersizinizi yaptığınız takipçi uygulama, bu egzersizi yapıldı olarak kayıt ediyor. İleri bir tarihte hedeflerinizi yerine getirip getirmediğinizi görebilmek için aşağıda görebileceğiniz ‘görüntüsel performans takipçisi’ne göz atabilirsiniz. Buna ek olarak eğer uygulamanın sunduğu tarihlerden kaçırdıklarınız olursa, uygulama otomatik olarak sizin için daha iyi egzersiz zamanları ayarlıyor. Örneğin hedefinizi saat 06:30’da gerçekleştirmek üzere ayarlamanıza rağmen 45 dakika sonrasına kadar başlamıyorsanız, Goals size saat 07:15’i egzersiz saati olarak teklif edecektir.

OKU ►  Ağrı kesicilerin tuhaf resimleri

Yazı devam ediyor

Uygulama zaman çizelgenizdeki açıkları bulmak için hayatınızı takvim üzerinde ‘T’ ye göre planladığınız varsayımı ile hareket eder. Bir çok insan fitness tarihi ayarlama konusunda genel olarak gevşek davranır. Dolayısı ile bu uygulamanın sizin için bir planlama yapması oldukça anlam taşır. Aslında Google gibi firmalar çok daha az zaman kaybını sağlayan fitness uygulamaları yapabilirlerse bir çoğumuz bu uygulamaları kullanabiliriz. Eğer ilgileniyorsanız uygulamanın yeni özellikleri yakında hayata geçecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here