Google Cardboard’a benzeyen arttırılmış sanal başlık HoloKit karşınızda

Google Cardboard’un çalışma prensibi, gözlerinizi telefona yeterince yakınlaştırdığınızda temel olarak bir VR başlık olmasıydı.

Gözlerinizi telefona yeterince yakınlaştırdığınızda temel olarak bir VR başlık olur. İşte Google Cardbord’un çalışma prensibi de tam olarak buydu. Ancak Microsoft’un HoloLens gibi arttırılmış gerçeklik başlığı kadar olamaz değil mi? Yoksa olabilir mi? HoloKit az sayıda ekipmanla arttırılmış gerçeklik deneyimi için son derece akıllı bir kendin yap çözümüdür.

Fikir gerçekten çok basit: Bir çift ayna, pahalı bir projeksiyon yerine yarı şeffaf bir Fresnel mercek ve tabi ki akıllı telefon. Telefon baktığınız yerdeki görüntüyü göstermek için kamerasını ve sensörlerini kullanıyor.

Google Cardboard’un çalışma prensibi, gözlerinizi telefona yeterince yakınlaştırdığınızda temel olarak bir VR başlık olmasıydı.

Google Cardboard kadar basit değil. 2 tane ayna ve özel bir Fresnel mercek takılması gerekiyor. Ama şu anda bir HoloLens satın alamayacağınızı düşünürsek, arttırılmış gerçeklik uygulamalarını test etmek için nispeten ucuz ve kolay bir yol.

HoloKit şu anda iPhone 7, iPhone 7 Plus, Google Pixel ve Project Tango donanımlarını destekliyor. HoloKit’te ayrıca Botao Hu tarafından kurulan bir arttırılmış gerçeklik kıyafeti Amber Garage de kullanılabiliyor. Geçtiğimiz gün Augmented World Expo’da sunumu yapıldı. Önümüzdeki hafta GitHub’ta kodlarının ve diğer belgelerinin yayınlanması planlanıyor. Fikir gerçekten harika. Temmuz ayından itibaren kullanıma hazır hale gelecek. Resmi web sitesine bir göz atmalısınız.

OKU ►  Google Pixel 2’nin netleşen görseli ortaya çıktı
OKU ►  Google Pixel 2’nin netleşen görseli ortaya çıktı

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox