Google Earth VR, artık tüm Dünyayı keşfetmemizi sağlıyor

Google Earth, dünyayı keşfetmemize her zaman yardımcı olmuştur; artık şimdi Google, uygulamayı bir sonraki aşamaya taşıdı

Google, VR ile sanal gerçeklliği kullanarak Dünyayı ayağımıza getiriyor. Bir sonraki aşamanın adı: Sanal GerçeklikGoogle Earth VR basit ama müthiş bir konsept. Temel olarak bir VR kulaklık takın ve dünyanın çeşitli yerlerine uçun. Bir gün için Süpermen olmanın tadını çıkartın.

Google, VR ile sanal gerçeklliği kullanarak Dünyayı ayağımıza getiriyor.

317milyon kilometrekarelik büyük bir alan ayrıntılarıyla birlikte ele alınmış. Earth VR, Amazon Nehri, İstanbul, Manhattan, Büyük Kanyon, İsviçre Alpleri ve diğerleri gibi önceden belirlenmiş birkaç varış noktası ve turu içeriyor.  Tabi ki Google, henüz tüm dünyayı haritalandırmadı.

Google, VR ile sanal gerçeklliği kullanarak Dünyayı ayağımıza getiriyor.

Uygulama simit dükkânını ziyaret etmeye benzemese de, gezegenimizi kuş bakışı bir görünümle keşfetmek için gerçekten eğlenceli bir yol gibi görünüyor.  Ne yazık ki, uygulama şimdilik HTC Vive ile sınırlı. Bu yıl diğer platformlara da gelecek.

OKU ►  Google Haritalar'dan engellilere müjde!

Aslında Google’ın yeni Daydream VR platformunu sergilemek için güzel bir yol olurdu, ancak uygulama akıllı telefonun şu anki kapasitesinden daha fazla işlem gücü gerektiriyor.
Teknoloji her gün ilerliyor, ileri zamanlarda akıllı telefonlarda da bu uygulamanın yerini alacağına emin olabilirsiniz.  Yine de bir Vive’ınız varsa, uygulamayı Steam Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Google ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox