Mobil cihazlar için en iyi oyunlar

Date:

Eskiden dijital oyunlar için kullanabildiğimiz sadece bilgisayarlardı, onlarda da bilgisayarın gücüne göre oyun tercihleri yapmamız gerekirdi.

Daha sonra mobil cihazlar çıkmaya başladı, fakat bu cihazlarda da küçük ekranlarda sınırlı oyunlar oynayabiliyorduk. Artık günümüzde mobil cihaz donanımları ciddi anlamda gelişti. Bu gelişme oyun geliştiricilerinin mobil platformlarda da oyunculara eşsiz bir oyun deneyimi sunmalarına imkan sağladı.

[irp posts=”2508″ name=”2016’nın en iyi oyun canavarlarını ve dizüstlerini sizler için derledik”]

Günümüzde artık oyuncular, boş zamanlarında günün her saatinde istedikleri yerde mobil cihazları üzerinden oyun oynayabiliyor ve yeni oyunlar keşfedebiliyorlar. Oyun geliştiriciler de mobil uygulama mağazalarını boş bırakmıyorlar, her geçen gün oyunlara olan talep artıyor.

Tabiki her oyun geniş kitlelerin ilgisini çekemiyor, mobil oyunlar arasında rekabette en önlere geçen milyonlarca kişinin tercih ettiği en iyi mobil oyunları sizin için seçtik.

subwaysurfers

Subway Surfers

En iyi koşu oyunlarından biri olan Subway Surfers, tren yolunda koşarak altın toplamayı hedefliyor. Oyunda, bekçi ve köpeğinden kaçmanız gerekiyor. Renkli ve etkileyici 3 boyutlu grafikleri, akıcı animasyonları ile oldukça dikkati çekiyor. Oyunda topladığınız altınlar yardımıyla yeni karakterler alabilir ve karakterinizin özelliklerini geliştirebilirsiniz. Arkadaşlarınıza meydan okuyarak veya onlara yardım ederek oyun alanınızı genişletebilirsiniz.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


angrbirds

Angry Birds

Dünyanın en popüler mobil uygulamalarından bir olan Angry Birds, sevimli modellemeleri ve efektleriyle kullanıcıların bu kızgın kuşların müptelası olmasını sağladı. Oyunda, öfkesini kontrol edemeyen kuşlar yumurtaları aç gözlü domuzlar tarafından çalındığı için aslında öfkelerinde haksız da değiller. Kuşlar, domuzlardan hem yumurtalarını kurtarmak hem de intikamlarını almak istiyorlar. Her seviyesi akıl, zeka ve beceri isteyen çözümler gerektiren bu oyunda, kuşları fırlatarak domuzlar hedef alıyorsunuz. Her bölümde domuzları vurarak yeni ve daha zorlu bir bölüme geçiyorsunuz. Eğer daha önce hiç Angry Birds oynamadıysanız serinin ilk oyunuyla başlamanızda fayda var. Ardından da serinin diğer oyunlarına geçebilirsiniz.

Ücret: 0,59 TL – Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


candy-crush-saga

Candy Crush Saga

Dünyanın en ünlü mobil oyunlarından biri olan Candy Crush Saga, mobil cihaz kullanıcılarının yaygın olarak oynadığı oyunlardan biri. En az 3 adet aynı renk şekeri bir araya getirerek birleştirip patlatma üzerine kurulu bir düzlemde, seviyeden seviyeye atlıyor ve farklı şeker modelleri ve zorlu çikolata seviyeleriyle mücadele ediyorsunuz. Yayınlandıktan kısa bir süre sonra yüksek başarı elde eden oyun, o kadar başarılı oldu ki aynı dinamikler baz alınarak arından pek çok oyun tasarlandı. Fakat bu oyunlar Candy Crush’un başarısını yakalayamadı.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


 templerun

Temple Run 2

Oldukça popüler olan, dünyanın en yaygın oynanan mobil oyunlarından biri olan Temple Run 2 sonsuz kaçış oyunu. Oyunda, unutulmuş hazineleri keşfetmek için egzotik mekanlara, antik harabelere ve tehlikeli zindanlara yolculuk ediyorsunuz. Büyük bir dikkat isteyen oyunda kahramanlarımız oldukça hızlı koşuyor. Engellere çarpmamak ve boşluklara düşmemek için reflekslerinizi etkili bir şekilde kullanmanız gerekiyor.Sürprizlerle dolu oyunda her karakter için özel güçler bulunuyor. Bu da oyunu kullanıcılar için cazip hale getiriyor.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


7mages

7 Mages

Fantastik aksiyon tarzı 7 Mages’ta amaç, halkı zulme karşı koruyup, adadaki köylüleri ve doğayı kurtarmak. Raven Adası’nda sakince yaşayan ve sadece ekinlerini yetiştirmekle uğraşan halk, oyun kurgusuna göre saldırılara uğramaktadır. Bu fantastik dünyada tamamen kendinize has taktikler oluşturup, 30’dan fazla düşmanla mücadele ederek Raven Adası’nı kurtarabilirsiniz. Bu oyunu 14 fantastik orman bölgesinde oynayabilir, 60’tan fazla savaşla, elementlerle, büyülerle aksiyonu doyasıya yaşayabilirsiniz. Gerek grafikleri gerekse farklı ve ilgi çekici mekanları keşfetmeniz açısından övgüye değer bir oyun uygulaması olduğu kaçınılmaz.

Ücret: Ücretsiz (Uygulama İçi Satın Alma)
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


 clashofclans

Clash of Clans

Milyonlarca oyuncunun severek oynadığı Clash of Clans, gerçek zamanlı bir strateji ve yönetim oyunu. Köyünüzü inşa ederek, askerlerinizi eğitin ve çevrimiçi oyunculara karşı savaş stratejilerinizi kurarak topraklarınızı genişletiyorsunuz. Savaşçı sihirbazlar, barbarlar, okçular, ejderhalar ve diğer güçlü dövüşçülerden oluşan bir ordu kurabilir ve oyuncu klanına katılarak yükselme veya kendi klanınızı oluşturma imkanı bulabilirsiniz. Mobil kullanıcılar arasında hızla yayılan Clash of Clans, hem App Store hem de Play Store’de tüm zamanların en fazla indirilen oyunları listesinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


dreammachine

Dream Machine – The Game

Esrarengiz olaylarla dolu, başarılı bir şekilde tasarlanmış strateji oyunu Dream Machine – The Game, kullanıcıları maceraya sürüklüyor. Bir robotu yönlendireceğiniz bu oyunda, karşınıza çıkan bulmacaları çözüp birbirinden farklı mekanizmaların üstünden geçeceksiniz. Tehlikeli bölümleri, aklınızı ve yeteneğinizi kullanarak geçebilirsiniz. Bilgi ve becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz eğlenceli vakitler sizi bekliyor. Grafik ve ses kalitesinin yüksek olduğu bu oyunda mekanik dünyayı keşfe çıkacaksınız.
Ücret: 2,99 TL – 3,30 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


fruitninja

Fruit Ninja

Eğlenceli ve bağımlılık yapan Fruit Ninja, birbirinden lezzetli ve bol sulu meyveleri ninja kılıcına dönüşen parmaklarınızla kıtır kıtır doğrama üzerine kurulu bir oyun. Oyunda parmaklarınızıi ekranda gezdirerek tek hamlede olabildiğince çok meyveyi kesmeye ve yüksek puanlar toplamaya çalışacaksınız. Ancak meyveleri keserken bombalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Farklı oyun formatlarıyla özellikle toplu taşıma araçları kullananlar için çok keyifli ve kolay oynanabilen bir oyun olan Fruit Ninja, boş zamanlarda eğlence yollarından biri.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


captaincowboy

Captain Cowboy

Captain Cowboy’da verilen görevleri yerine getirirken uzayda elmasları toplamaya çalışacaksınız. Arayüzü son derece kolay olan bu oyunu telefonunuza ya da tabletinize yükledikten sonra oldukça pratik bir şekilde çözebilir ve eğlenceye hemen ortak olabilirsiniz.

Ücret: 5,29 TL – 5,33 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


drawsomething

Draw Something

Popüler mobil oyunlar arasında olan Draw Something, sosyal bir çizim ve tahmin oyunu. Oyunda amacınız amatörce çizilmiş şeyleri tahmin etmek. Hem geliştirici hem de komik sonuçları sayesinde bağımlılık yapan Draw Something’de yapılan çizimlere yorum yapabiliyorsunuz. Binlerce çizimin yer aldığı oyunda, Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızla veya rastgele bir eşleştirme ile online oyuncularla kelimelere uygun çizimler yapmaya çalışıyorsunuz. Draw Something’i hemen indirerek giderek yayılan bu bağımlılığa dahil olabilirsiniz.

Ücret: 7,99 TL – 9,08 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


mimpidreams

Mimpi Dreams

Mimpi Dreams adlı bu oyunda cesur bir köpeği yönlendiriyorsunuz. Arkadaşlarınızı kurtarmak için maceradan maceraya atılacak ve ipuçlarından yararlanıp doğru yolda ilerleyeceksiniz. Esrarengiz olaylarla karşılaşacak ve bütün bölümleri bitirmek için can atacaksınız.

Ücret: 5,29 TL – Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


peggleblast

Peggle Blast

Peggle Blast, PC oyuncularının da yakından tanıyacağı bir oyun. Oyunda temel amaç, her bölümde oyunda peg adı verilen belli sayıda topu temizlemek. Sınırlı sayıda sahip olduğunuz atış hakkı ile dikkatli bir şekilde hesaplama yapmanız gerekiyor. Eğlenceli görseller ile renkli ve canlı grafiklerin yer aldığı Peggle, size zeka zorlayıcı bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


crashlands

Crashlands

Crashlands, uzayda nakliyat işleriyle uğraşan bir garip kahramanın hikayesi. Kahramanımız, işi gereği uzay gemilerini galaksiler arasında taşırken olumsuz hava koşulları ve meteor yağmurları yüzünden bir gezegene çakılıyor. Uzay gemilerini, zamanında müşterilerine yetiştirmek için bir yandan hayatta kalmaya bir yandan da çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Siz de onu yönlendirerek, gezegendeki yaratıklarla savaşırken ganimetleri topluyor ve görevleri tamamlıyorsunuz. Oyun ayrıca kendi silah ve ekipmanlarınızı da oluşturma imkanınız var. Düşmanları yok edip görevleri bitirdikçe tecrübe puanı kazanıp kahramanımızı geliştirebiliyorsunuz.

Ücret: 12,99 TL – 15,19 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


cuttherope

Cut the Rope

2010 yılında Rus bir yazılımcı olan Semyon Vionov tarafından hazırlanmış olan Cut the Rope, eğlenceli, fizik kurallarına dayalı bir bulmaca oyunu. İpleri keserek sevimli yaratığımız Om Nom isimli yeşil canavarı beslemeye çalışıyoruz. Fizik kurallarının işlediği oyunda havada uçuşan baloncukları patlatmak ve arada yıldızları toplamayı unutmamak gerekiyor. Gerçekçi fizik kuralları, sevimli karakterleri ve müthiş grafikleri ile Cut the Rope ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ücret: 5,29 TL – 2,27 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


templarbattleforce

Templar Battleforce

Templar Battleforce adlı mobil oyunda, korkunç uzay yaratıklarıyla dövüşerek uzak bir gezegendeki insan kolonisini savunuyorsunuz. İnsanlığı yok etmek isteyen bu yaratıklara karşı dövüşüyor, büyük savaş robotlarını kontrol edip yeni yerler keşfetmeye çalışıyorsunuz.
Ücret: 26,99 TL – 29,99 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


 digfender

Digfender

Digfender, kule savunması tarzında bir strateji oyunu. Oyunda alışık olduğumuzun aksine dikey bir platformda yer altına doğru bir harita bulunuyor. Yer altı mücadelesi verilmesi gereken oyunda, kürekle kalenin altını kazıp savunma kulelerini yerleştirmeniz gerekiyor. Kalenize alttan yaklaşıp, akın eden düşmanları geri püskürtmeli ve farklı stratejiler uygulamalısınız. Oyunda, güçlü kuleler, tuzaklar, büyüler gibi düşmanla başa çıkmanıza yardımcı yüzlerce öğe yer alıyor. Bu öğeleri ilerledikçe geliştirebilirsiniz.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


subterfuge

Subterfuge

Klasik strateji oyunlarından farklı olarak Subterfuge, işin içine diplomasiyi de katan kullanıcıyı zorlayan ve etkileşimli bir oyun. Çeşitli stratejik noktaları ele geçirerek rakiplerinizi saf dışı bırakmanız gereken oyunda, kime güveneceğinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçek zamanlı oynanan bu oyunda çoklu oyuncu desteği de mevcut.

Ücret: Ücretsiz
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


monumentvalley

Monument Valley

Monument Valley, gerek fikir, gerek grafikler, gerek sesler, gerekse de kurgu açısından çok değişik bir oyun. Sezgisel bir ortamda, karmaşık yapılar içerisinde yolunuzu bulup kurtulmaya çalışıyorsunuz. Profesyonelce işlenmiş mimari yapılar içinde ekrana dokunuşlarınız ile kontrol ettiğiniz “Ida” karakterini hedef olarak belirlenmiş alana götürmeye çalışıyorsunuz. Her şey 3 boyutlu bir algıyla göze normal görünse de görüntüye aldanmamak lazım. Çünkü oyun her aşamasında mimari paradokslara bürünmüş. Bakış açısı ve perspektifin gücü sayesinde, basit bir oyun nasıl mükemmel hale gelir; bunu oyunda göreceksiniz. Oynarken görsel şölenin tadını çıkartacaksınız.

Ücret: 10,49 TL – 8,79 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


prune

Prune

Eğlenceli bir ağaç yetiştirme oyunu olan Prune ile istediğiniz bir toprak bölge üzerinde ağaç yetiştirmeye başlıyorsunuz. Ağaç, yavaş yavaş oluşmaya başladıktan sonra güneş ışığı almasını sağlayıp kendisine bulaşacak zehirlerden onu korumanız gerekiyor. Ağaçta istenilen sayıda çiçek açmasını sağlarsanız ilk bölümü geçmiş oluyorsunuz. Ağacı budayıp, büyütmek ve ona zarar gelmemesini sağlamak da sizin elinizde. Gittikçe zorlaşan oyunda daha sonra çiçeklerden yeni ağaçlar yetiştirerek birden fazla ağacın büyümesini sağlayabiliyorsunuz. Oyunun en çekici yanları ise budama ve çiçek açma efektleri. Akıcı bir animasyon serisi eşliğinde keyifli vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Ücret: 10,49 TL – 11,65 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


cavernaut

Cavernaut

Cavernaut, oynadığınız süre boyunca en keyif alacağınız uzay oyunlarından biri olacak. Engebeli araziler ve yolunuzdaki tuzaklara dikkat ederek yolunuza devam ediyorsunuz. Yolunuza çıkan objeleri toplayarak uzay geminize güç sağlayabilirsiniz. Basit dokunma ve eğme kontrolleriyle uzay geminizi uçurabiliyorsunuz.

Ücret: 5,29 TL
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android


plantsvszombies

Plants vs Zombies

Bahçenizi işgal eden ve dalga dalga gelen zombilere karşı, bahçenizdeki anti-zombi bitkilerle karşılık verdiğiniz oldukça eğlenceli bir oyun. Zombilere geçit vermeden en güzel bahçeyi yetiştirmek için yarışıyorsunuz. Geliştireceğiniz savunma stratejileri büyük önem taşırken çok eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Kafasında trafik konisi bulunan, sırıkla atlama sporcusu olan ve hatta buz kayağı yapan zombilere karşı vereceğiniz mücadele oldukça eğlenceli. 26 çeşit zombiye 49 çeşit bitkiyle karşı koyacaksınız.

Ücret: Ücretsiz (Uygulama içi satın alma)
Mobil İşletim Sistemi: iOS ve Android

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...