Snapchat evrensel arama ile karşınızda

Snapchat, navigasyonu kolaylaştırmak için evrensel arama başlattı

Snapchat, yeni arama özelliği sayesinde uygulama içinde rahat dolaşım imkanı sunuyor.
Bu evrensel arama çubuğunu kullanarak, arkadaşlarınızı, grupları, yayıncıları ve en iyi içerikleri çok daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz.
Bu özellik Android kullanıcıları için bugün, tüm iOS kullanıcıları içinde yakında devreye alınacak.

Şirket, bu arayüzü hız için tasarlandığını söylüyor. Snapchat’ın yakın zamanda gizemli bir şekilde kapanmış olan mobil arama başlatma uygulaması olan Vurb’ı satın almış olması tesadüf olmayabilir.

Her şeyden önce, görsel stil ve “Hızlı Sohbet” önerileri, belirli bir arkadaşınızın ileti dizisini veya hikayesini çok daha hızlı bir şekilde bulmanıza imkan tanır. Snapchat, Haziran 2016’da yalnızca navigasyon düğmelerini eklemişti, ancak kullanıcılar artık arama yoluyla dolaşabilecek.

Geliştirilmiş arama, Snapchat takipçi listeleri kurmak isteyen marka ve şirketler için büyük bir imkan olabilir.

Evrensel arama ile de yeni gelir fırsatları doğabilir. Snapchat, reklam verenlerin arama sonuçlarının üstüne sponsorlu yerleşim için veya arama arayüzünde öneriler olarak potansiyel olarak ödeme yapmasına izin verebilir. Bu, Snapchat’ın markaların kendi ağında bir kitle kurma arzusuyla doğrudan para kazanmasına izin vermesi demek. Reklamların arama bölümü içinde olup olmadığı sorulduğunda, şirket gelecekteki planlar hakkında yorum yapmayı reddetti. Snap Inc, 25 milyar dolar civarında beklenen bir değerlemeyle 2017 yılında halka arzına yöneldiğinden, gelecekte daha fazla para kazanabilmesi için birçok farklı yol bulunduğunu ispatlamalı.

Yeni arama çubuğuyla sol taraftaki Bitmoji’ye dokunarak kendi profilinize atlayabilirsiniz. Bir arkadaşınızın otomatik öneri kartına veya arama sonucuna dokunursanız, onlarla sohbet etmeye başlarsınız veya anında izlemeye başlamak için hikayenin minik resmine dokunabilirsiniz. Birinin kartına dokunup basılı tutarak mini profiline göz atabilirsiniz. Hesapların ötesinde, Discover kanallarının veya belirli hikayelerimizin belirli günlük sürümlerini başlıklarından arama yaparak bulabilirsiniz.

OKU ►  Snapchat İsrail’li girişimci firmayı almak istiyor

Snap Inc, hikayelerimizi yalnızca önceden seçilmiş olaylardan veya gerçekleşecek özel bir şeyden inşa etmeyle sınırlı olmayacağını söyledi.

Snapchat, öneri ya da önerilen kullanıcı listesinden yoksun olduğu için takip etmek için yeni hesaplar bulmak çok zor olduğundan uzun zamandan beri eleştirildi. Burada “neyin harika olduğunu size söylemeyeceğiz” felsefesini sürdürüyor. Fakat en azından insanlar artık gömülü araçları kaldırmak zorunda değiller ve arama kutusunu ısrarla görür kılmak, insanları izlemek için daha fazla hesap aramaya yönlendiriyor olabilir.
Yine de, insanların Öykü listelerinin aynı sıkıcı eski arkadaşlarıyla eski haline gelmesini önlemek istiyorsa, Snapchat’ın eklemek zorunda olduğunuz harika hesapları vurgulamanın bir yoluna ihtiyacınız olabilir. Zaten profil QR kodları ve arkadaşlarına hesaplar gönderme veya içerik keşfetme imkanı sunuyor.

İçerik oluşturucuların ve ortak kullanıcıların platformuna sadık kalmalarını sağlamak için Snapchat’ın kitlelerini geliştirmelerine yardımcı olmaları gerekiyor.

Snapchat ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox