Snapchat evrensel arama ile karşınızda

Date:

Snapchat, navigasyonu kolaylaştırmak için evrensel arama başlattı

Snapchat, yeni arama özelliği sayesinde uygulama içinde rahat dolaşım imkanı sunuyor.
Bu evrensel arama çubuğunu kullanarak, arkadaşlarınızı, grupları, yayıncıları ve en iyi içerikleri çok daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz.
Bu özellik Android kullanıcıları için bugün, tüm iOS kullanıcıları içinde yakında devreye alınacak.

Şirket, bu arayüzü hız için tasarlandığını söylüyor. Snapchat’ın yakın zamanda gizemli bir şekilde kapanmış olan mobil arama başlatma uygulaması olan Vurb’ı satın almış olması tesadüf olmayabilir.

Her şeyden önce, görsel stil ve “Hızlı Sohbet” önerileri, belirli bir arkadaşınızın ileti dizisini veya hikayesini çok daha hızlı bir şekilde bulmanıza imkan tanır. Snapchat, Haziran 2016’da yalnızca navigasyon düğmelerini eklemişti, ancak kullanıcılar artık arama yoluyla dolaşabilecek.

Geliştirilmiş arama, Snapchat takipçi listeleri kurmak isteyen marka ve şirketler için büyük bir imkan olabilir.

Evrensel arama ile de yeni gelir fırsatları doğabilir. Snapchat, reklam verenlerin arama sonuçlarının üstüne sponsorlu yerleşim için veya arama arayüzünde öneriler olarak potansiyel olarak ödeme yapmasına izin verebilir. Bu, Snapchat’ın markaların kendi ağında bir kitle kurma arzusuyla doğrudan para kazanmasına izin vermesi demek. Reklamların arama bölümü içinde olup olmadığı sorulduğunda, şirket gelecekteki planlar hakkında yorum yapmayı reddetti. Snap Inc, 25 milyar dolar civarında beklenen bir değerlemeyle 2017 yılında halka arzına yöneldiğinden, gelecekte daha fazla para kazanabilmesi için birçok farklı yol bulunduğunu ispatlamalı.

Yeni arama çubuğuyla sol taraftaki Bitmoji’ye dokunarak kendi profilinize atlayabilirsiniz. Bir arkadaşınızın otomatik öneri kartına veya arama sonucuna dokunursanız, onlarla sohbet etmeye başlarsınız veya anında izlemeye başlamak için hikayenin minik resmine dokunabilirsiniz. Birinin kartına dokunup basılı tutarak mini profiline göz atabilirsiniz. Hesapların ötesinde, Discover kanallarının veya belirli hikayelerimizin belirli günlük sürümlerini başlıklarından arama yaparak bulabilirsiniz.

[irp posts=”3514″ name=”Snapchat İsrail’li girişimci firmayı almak istiyor”]

Snap Inc, hikayelerimizi yalnızca önceden seçilmiş olaylardan veya gerçekleşecek özel bir şeyden inşa etmeyle sınırlı olmayacağını söyledi.

Snapchat, öneri ya da önerilen kullanıcı listesinden yoksun olduğu için takip etmek için yeni hesaplar bulmak çok zor olduğundan uzun zamandan beri eleştirildi. Burada “neyin harika olduğunu size söylemeyeceğiz” felsefesini sürdürüyor. Fakat en azından insanlar artık gömülü araçları kaldırmak zorunda değiller ve arama kutusunu ısrarla görür kılmak, insanları izlemek için daha fazla hesap aramaya yönlendiriyor olabilir.
Yine de, insanların Öykü listelerinin aynı sıkıcı eski arkadaşlarıyla eski haline gelmesini önlemek istiyorsa, Snapchat’ın eklemek zorunda olduğunuz harika hesapları vurgulamanın bir yoluna ihtiyacınız olabilir. Zaten profil QR kodları ve arkadaşlarına hesaplar gönderme veya içerik keşfetme imkanı sunuyor.

İçerik oluşturucuların ve ortak kullanıcıların platformuna sadık kalmalarını sağlamak için Snapchat’ın kitlelerini geliştirmelerine yardımcı olmaları gerekiyor.

Snapchat ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...