Google Hangouts desteğini çekiyor

Date:

Google Hangouts’a dayalı olarak çalışan uygulamalar devredışı

Google geçtiğimiz yıl Allo ve Duo’yu piyasaya sürdüğünde, Hangouts’u kurumsal müşterileri için çapraz-platform sohbet uygulaması olarak yeniden şekillendirmişti. Şimdi ise bu gidişatı teminat altına alabilmek için bazı değişiklikler yapıyor. Google Hangouts FAQ’ta sessizce yapılan bir güncelleme gösteriyor ki güneş, Nisan ayı sonlarına doğru platform’un API’si üzerine doğacak. Tabii bu da Google Hangouts ile entegre olarak çalışan herhangi bir tüketici uygulamasının birkaç ay içerisinde devre dışı kalacağı anlamına geliyor.

Google Hangouts'a dayalı olarak çalışan uygulamalar devredışı
Hangouts Enterpreise versiyonu

“Eylül 2016’da Google Horizon etkinliğinde, toplantılar konusuna odaklanan Hangouts için yeni bir deneyim gözlemledik” şeklinde bir ifade bulunuyor FAQ’ta. “Çalışmalarımızı daha ileri götürebilmek için Google+ Hangouts API’yi devre dışı bırakıyor olacağız”. Google’a göre entegrasyona artık ihtiyaç yok. “Hangouts artık kurumsal kullanım durumlarına odaklanmak üzere dönüştürülüyor”.

Aslında bu bir sürpriz değil. Google, Hangouts’a yeni pazar edindirmeye yönelik görüşünü geçen yılın başlarında ana hatlarıyla belirtmişti. Fakat bu durum PingPong Hangouts, Draw with your Face ve Roll20 gibi Hangouts platformuna dayalı olarak çalışan uygulamalar için berbat bir durum. Bununla birlikte bazı uygulamalar, Slack gibi kurumsal iletişim araçları olma doğrultusunda kendilerini yenilerlerse, Hangouts’a erişim sağlamaya devam edebilecekler.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...