Google Haritalar’da park yeri seçenekleri

Date:

Google Haritalar yakında park yeri seçenekleri sunabilir

Google Haritalar hali hazırda trafik durumuyla ilgili bilgiler verebiliyor. Peki ama ya gideceğiniz yere ulaştığınızda? Görünen o ki uygulama Android Police’in sunduğu son sürüm 9.44 beta’da mevcut yeni özellik sayesinde, Google Haritalar park durumu ile ilgili olarak tutarlı seçenekler sunma aşamasına gelmek üzere.

Uygulama üzerinde seçilecek hedef noktaya göre ‘kolay’, ‘yoğun’, ‘kısıtlı’ şeklindeki gösterimlerle park yeri durumu hakkında bilgi verecek olan uygulama, ‘kısıtlı’ seçeneğini kırmızı renkle gösterecek. Arama yapmaya başladığınızda uygulamanın bilgilendirme bölümünde ulaşacağınız yerdeki park etme olasılıklarıyla ilgili olarak örneğin, ‘genellikle sorunlu’ ya da ‘kısıtlı’ şeklinde ekstra detaylara yer verilecek.

Waze ve Inrix geçtiğimiz Eylül ayında benzer bir özellikle ilgili olarak açıklama yapmışlardı. Belki de Google bu çalışmanın devam edip etmediğinden emin olmaya çalışıyor. Waze’in uygulaması uygun bir park yeri noktası gösterme kapasitesine sahip olmakla birlikte Google’ın uygulaması durumla ilgili genel bir görüntü sağlıyor. Google’ın ilgili veriyi ne şekilde sağladığı henüz net değil.

Uygulamayı indirip yaptığımız testlerde, hiçbir yerde uygun park yeri özelliği çalışmadı. Görünen o ki çalıştığı bölgeler, alışveriş merkezleri, havaalanları ve diğer halka açık noktalarla sınırlı. Özelliğin beta modunda olduğunu göz önünde bulundurursak bu bir sürpriz değil. Fakat yine de bulunduğunuz bölgede çalışıyor olabilir. Kendinizi macera yaşamaya hazır hissediyorsanız uygulamayı APK Mirror’dan yükleyebilir  ya da son sürümünü bekleyebilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...