Hacker grubu Anonymous’dan ABD Başkanı Trump’a tehdit!

Anonumous’dan Donald Trump’a; “Rusya ile ilgili ilişkilerini yayınlarız”

Dünyaca ünlü Hacker grubu Anonymous kendisine yeni hedef olarak ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ı seçti. Ocak 16 tarihinde Twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada direk olarak seçilmiş Başkan Trump’ı hedef alan grup mesajlarında, “Rus mafyası, çocuk kaçakçıları ve kara para aklayıcılarla kişisel ve finansal bağların var” dedi. Anonymous açıklamalarında bununla kalmadı ve mesajına Trump’ın dört yıllık başkanlık döneminden pişman olacağını ekledi. Hacker grubu Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda, “Artık 80’lerde yaşamıyoruz. Bilgi öylece kaybolmuyor. Önündeki 4 yıllık Başkanlık döneminden pişman olacaksın” dedi.

Anonymous’un sosyal medyada paylaştığı mesaj ABD Başkanı Donald Trump’ın emekliye ayrılan CIA şefi John Brennan ile ilgili attığı, “Sahte haberleri yayan bu muydu” Twitter mesajından sonra geldi.

Trump’ın twitter mesajında bahsi geçen “sahte haber” İngiliz Christopher Steel’in ABD Başkanı ile ilgili paylaştığı sansasyonel haberle ilgili. Steel iddiasında, Donald Trump’ın başkan olmadan önce Moskova’da kaldığı bir otel odasındaki yatağın üstüne işemesi için fahişeler tuttuğunu ifade etmişti. Christopher Steel bunun sebebinin ise eski Başkan Barack Obama’nın da daha önce o otel odasında kalmasını ve Trump’ın Obama’yı bu yöntemle protesto ettiğini iddia etmişti.

OKU ►  Alman istihbaratından Rusya'ya uyarı
OKU ►  NASA’ya 12 yeni astronot seçildi

Her ne kadar Anonymous Twitter mesajlarında ABD Başkanı Donald Trump’la ilgili çok sert iddialarda bulunsada henüz bu iddialarla ilgili bir kanıt sunmadı. Hacker grubu aynı zamanda iddia ettikleri bilgileri nasıl sunacaklarına dair de bir açıklama yapmadı.

Anonymous, 2016 yılında Donald Trump’a siber savaş açtığını ilan etmişti. Hacker grubu, geçtiğimiz yıl içerisinde Trump’ın kişisel sitesini hacklemiş ve ABD Başkanı’nın kamuoyunda duyulmasını istemeyeceği bilgileri sızdıracaklarını iddia etmişti. Anonymous aynı zamanda Twitter üzerinde #OpTrump kampanyasını başlatarak bilgisayar sahibi olan herkesi Trump’ın başkanlık yarışını sabote etmeye çağırmıştı. Buna rağmen kampanya çok fazla rağbet görmemiş ve Anonymous Patriots adlı başka bir grup tarafında konuşma özgürlüğünü ihlal etmekle suçlanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın henüz Anonymous’dan gelen iddialara herhangi bir cevap vermediği ifade edildi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox