Android Google Maps

‘Google Now’ daha önce park yeri konumlarının takibi ile ilgili geliştirmeler yapmıştı fakat herhangi bir tutarlılık derecesi yoktu. Android Google Maps uygulamasının son versiyonu, kendiniz için bir park yeri belirlemenizi sağlayan bu yeni özelliğiyle eski özelliğin tutarsızlığını gideriyor. Bu, Now’ın daha önce kullandığı ‘Kara Büyü’ yöntemiyle çalışan teknikle kıyaslandığında çok daha güçlü bir özellik olarak öne çıkıyor.

OKU ►  Google Haritalar'da park yeri seçenekleri

Park yaptıktan sonra uygulamayı açıyorsunuz, mavi renkli konum noktasına tıklıyorsunuz ve artık gidebilirsiniz. Aynı yere notlar ekleyebilir ( park yeri rampalarında konumu not düşmek için yardımcı bir özellik) ve hatta resim çekerek hangi mavi renkli Toyota Camry’nin sizinki olduğunun hatırlatmasını yaptırabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak bir zamanlayıcı ekleyebiliyor ve böylece park süresinin ne zaman biteceğini bilebiliyorsunuz. Bütün bu bilgiler bildirimler ve alarmlar olarak da alınabiliyor.

Android Police’in vurguladığı gibi, bu özellik aynı anda bir araba için kullanılabiliyor. Çok büyük iş görmeyebilir fakat evdeki arabanızın ve  tatilde iken bir başka şehirde bulunan kiralık arabanın takibini yapabilirsiniz.

AP aynı zamanda bazı Android Auto kullanıcılarının yeni bir varış ekranı da görebileceklerini belirtiyor. Ve son olarak karayolu üzerinde yollarını bulmak için Maps kullananlar da havadurumu bildirimleri alabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here