Google Haritalar yeniden tasarımlandı

Date:

Google Haritaların kullanımı daha sade

Google Haritalar, en sık ihtiyaç duyacağınız bilgileri uygulama arayüzü içerisinde daha kolay erişim alanına koymak için bugün güncelleniyor. Ana ekrana tıkladığınızda anlık trafik durumunu ve bunun ev-iş arasındaki güzergahınızı nasıl etkileyeceğini, toplu taşıma saatlerini, yemek yenilebilecek yerleri, yakınlardaki ATM’leri, eczaneleri ve daha bir çok şeyi görüntüleyebileceksiniz.

Google’ın bir blog yazısında açıkladığına göre hedef, bulunduğunuz yere dayalı, gerçek zamanlı yardımcı mahiyette günlük bilgi sağlamak.

Ana ekrana tıkladığınızda küçük ikonlarla gösterilen yeni ‘Yerler’, ‘Trafik’ ve ‘Transit’ sekmeleri göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk sekmede Google, ‘En iyi akşam yemeği yerleri’, ‘Ucuz yemekler’, ‘iş yemeği’ gibi kategoriler altında toplanmış kendi seçiminden oluşan restauant ve barlar gösterilecek. Google bu restaurant tavsiyeleri listesini bir yıldan fazla bir süredir geliştiriyor. Restaurantlarla ilgili tavsiyeleri 2015 sonbaharında Newyork, San Francisco ve Londra gibi ana metrolarda çalıştırmaya başlamıştı. Bunlar daha sonra Google Haritalar içerisinde özel bir ‘Keşfet’ bölümünde görüntülenir oldular.

Bu tavsiyeler daha sonra bütün pazarlara yayıldı ve şimdi bu özellik doğrudan Google Haritalar ana ekranından kolayca görüntülenebilsin diye yeniden konumlandırıldı.

Bu bölüm sizi, yemek yenilecek yerler dışında ATM, ilaç mağazaları, market, gaz istasyonları ve diğer mağazalar gibi genel günlük yerlere yönlendirecek. İşyerleri resimleri ve sorgulanan yerin yakını ile ilgili kısa bir tanımlamayı da görüntüleyebileceksiniz.

İkinci sekme size ev ve işyeri adreslerinizi Google Haritalar’da kaydettiyseniz yol güzergahının anlık durumunu ve güzergah yakınındaki trafik akışı ile ilgili bilgiyi sağlayacak.

Toplu taşıma araçlarını kullananlar için son sekme, hangi otobüs ya da trene binilebileceğini, bir sonraki vasıtanın ne zaman geleceğini gösterecek. Eğer bir yere gidecekseniz yakındaki istasyonlara dokunabilir ve gerçek zamanlı tarifelere göz atabilirsiniz.

Bu özelliklerin bir çoğu Google Haritalar’da halihazırda mevcut fakat bu yenilik daha çok uygulamanın kullanımını sadeleştiriyor ve farklı seçeneklere daha hızlı erişimi sağlıyor.

Google, güncellenmiş Google Haritalar’ın bugünden başlayarak Android’lere dağıtılmaya başlandığını söyledi fakat iOS’lerde bulunup bulunmayacağı hakkında yorumda bulunmadı. Bununla birlikte genel olarak Android’lerdeki özellikler iOS’lere birkaç hafta ya da ay sonra geçiş yapıyorlar.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...