Google Messenger olan uygulamanın yeni ismi Android Messages

Android Messages ile tanışın.

Mesajlaşma konusu ne kadar gündelik yaşantının bir parçası olsa da Google başka konulara odaklandığından dolayı Android’in mesajlaşma konusundaki gelişimi biraz yavaş kalmıştı. Mesajlaşma özelliğini diğer servis ve uygulamalarına(Google Voice ve Hangouts gibi) entegre eden Google, şimdide temel mesajlaşma uygulamasına bir kaç dokunuş yapmaya başladı. En son olarak Google mesajlaşma uygulamasının ismini değiştirdi. Eskiden ismi Google Messenger olan uygulamanın yeni ismi Android Messages.

Android Messages play store'da.

Eğer iPhone kullanıcıları iMessage uygulamasında çıkan yeşil baloncuklara sinir oluyorsa, bu gelen değişiklikler pek isteklerini karşılayacak cinsten değil. Hatta Android kullanıcıları için bile isim değişikliği dışında küçük değişiklerden başka bir farklılık yok. Uygulamanın görselliği ve içeriğinde bir değişiklik yok. Ancak yaklaşan MWC (Mobile World Congress) 2017 düşünüldüğünde kıyıda köşede gizlenmiş güncellemeler olma ihtimali yok değil. Değişiklerin paylaşıldığı notta belirtildiğine göre, RCS’ye (Rich Communication Services) olanak sağlayan gelişmelere daha kolay ulaşma imkanı sunuyor. Bu da iMessage ile yaşanılan kullanıcı deneyimini eş kılacak nitelikte.

Tabi şunu biliyoruz ki, mesajlaşma dünyasında ne olursa olsun, Google arka cebinden başka bir plan daha çıkararak başka bir mesajlaşma uygulaması daha çıkarabiliyor. Bu da onların tarzı diyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here