Google Resimler

Önerilen Paylaşım

Firma, resimlerin Google Resimler ’den paylaşımını çok daha kolaylaştırmak için yeni yöntemler eklemeye devam ediyor. Ve tabii ki tahmin edeceğiniz üzere yapay zeka destekli olan özellik ‘Önerilen Paylaşım’ adını taşıyor. Sizi resim paylaşmaya davet eden özellik, aynı zamanda paylaşım yapabileceğiniz kişi tavsiyesinde de bulunuyor. Çekmiş olduğunuz resimlerle dolu yeni bir paylaşım sekmesi bulunacak olan uygulama, bu resimleri kimlere göndereceğinizin tespitini makine öğrenimini kullanarak yapacak. Paylaşımın gerçekleştiğinden emin olmak için ‘Resimler’ uygulaması SMS kullanarak paylaşılabilir bağlantıları gönderir. Bu işlemler için arkadaşlarınızın herhangi bir uygulama yüklemesi gerekmez.

Paylaşılan kütüphaneler, resimlerinizin belirli bir kişiyle nasıl paylaşılacağıyla ilgilidir. Paylaşım için başlangıç tarihini filtreleyebilir, yalnızca belirli kişilerle resim paylaşımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda yeni resimler yüklediğinizde alıcı düzenli olarak bu durumdan haberdar edilecek. Ve belki de en önemlisi, bu resimler cihazınızla çektiğiniz diğer resimlerle birlikte ana beslemenizde görünecekler.

Ve tabii eğer kendi fiziksel foto albümünüzü yapmak isterseniz bunu da uygulama içinden yapabileceksiniz. Google Resimler’in yapay zekası yine burada da devreye girerek albüme konulacak en iyi resimleri seçiyor. Bununla birlikte albüm için sipariş de verilebiliyor. Fakat Türkiye’de bu uygulama henüz hizmete girmedi.

OKU ►  British Airways iptal edilen seferlerle ilgili açıklamada bulundu

Ek olarak Google Lens’ de uygulamaya dahil oluyor. Yani, yapay zeka çektiğiniz resimlerdeki binaları belirleyecek, ekran görüntüsünden bilgi derleyecek. Google Resimler’in yeni özellikleri önümüzdeki haftalarda Android ve iOS işletim sistemlerinde uygulamaya konacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here