Google Talk olarak da bilinen Gchat tarihe karışıyor!

Gchat devri artık kapandı

Hepimizin yakından tanıdığı, 2005 yılında hizmete giren ve Google Talk olarak bilinen Gchat, yerini Hangouts’a bıraktı. Ve, Gchat devri artık sona erdi. Bu yılın başlarında Google, Google Talk’un kapanacağını ve uygulamayı kullananların Hangouts’a yönlendirileceği açıklamasını yapmıştı. Internet devi Google, geçtiğimiz gün de bir başka açıklamada bulunarak resmen Google Talk yani Gchat devrini kapattı. Artık, Google Talk tarihe karıştı.

Gchat devri artık kapandı

OKU ►  Oppo A77’nin yeni bir versiyonu TENAA’dan sertifika alırken görüldü

Evet, artık 26 Haziran itibariyle Gchat devri sona erdi. 2005 yılından beri hizmet veren Gchat, Google tarafından bir süredir kaldırılmayı düşünülüyordu. Firma, kullanıcıların daha yeni özellikler ve servislerle dolu olan uygulaması Hangoutss’u kullanmalarını istiyordu. Fakat, teknoloji uzmanları, Google’nin normal kullanıcıları, kuruluşlara odaklanan Hangouts’a yönlendirmesini garip buluyor.

Gchat’in yerine kullanılması istenen Hangouts’u kullanmak istemeyenler için yine aynı firmanın başka mesajlaşma uygulamaları da bulunuyor. Bunlar, Meet, Chat, Allo, Duo, Android Messages ve Voice uygulamalarıdır. Eğer, Hangouts’u kullanmak istemezseniz, bu uygulamalardan birini indirip mesajlaşmalarınızı bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Teknoloji uzmanları, şirketin sürekli farklı mesajlaşma uygulamaları yayınlamasının nedeni hakkında bir fikir sunamıyor. Sizce, neden sürekli böyle bir şey yapıyor dersiniz?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox