Google Tango teknolojisiyle tarihe evinizden tanıklık edin

Bu teknoloji Detroit Sanat kurumu ve diğer müzelerde tanıtılacak

Herkes bu artırılmış gerçekliğin ciddi bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor ancak Pokemon Go dışında bu teknoloji ile neler yapabiliriz?

Google Tango teknolojisini müzelere getirerek bizlere güzel bir örnek gösteriyor. Detroit Sanat Kurumu’nda ziyaretçiler Lenovo Phab 2 Pro telefonu ile Mısır mumyalarını ve diğer sergileri inceleyebilirler.

Bu teknoloji size lahitlerin içine bir göz atmanızı sağlayacak. Örneğin antik iskeletleri ve gizli hitabeleri görebileceksiniz.

Bu teknoloji Detroit Sanat kurumu ve diğer müzelerde tanıtılacak

Google’ın bu teknolojisi GPS, sensör veya WiFi ile çalışmadığından kapalı ortam sergileri için oldukça ideal. Kinetik benzeri bir bilgisayar teknolojisi kullanıldığı için nerede olursanız olun yapay görüntüleri gerçekçi şekilde gösterebiliyor.

Şu ana kadar Lenovo’nun Phab 2 Pro telefonu bu teknolojiyi destekleyen tek üründü ancak bu sene içerisinde satışa sunulacak olan ASUS ZenFone AR da geçen hafta CES’te bu teknolojiye sahip olduğunu gösterdi.

Detroit Sanat Kurumu artırılmış gerçeklik turunda GuidiGo ile birlikte çalıştı. Aynı firma geçtiğimiz sene de Museu Nacional d’Art de Catalunya için de bir tur düzenlemişti.

OKU ►  Bilgisayar güvenliğinizi ücretsiz oluşturabileceğiniz ipuçları
OKU ►  Google yerel değerlendirmeleri otomatik olarak kendi dilinize çevirecek

Detroit Sanat Kurumu’na yapılan tur bizlere Mısır mumyalarının lahitlerinin içindeki kemikleri, bandajları, Antik Babil Ishtar Kapısını gösteriyor.

Bu teknoloji Detroit Sanat kurumu ve diğer müzelerde tanıtılacak

Google bu turun sadece bir başlangıç olduğunu ve Dünya çapında bir çok müze ile görüştüklerini söyledi.

Eğitmek için kullanıldığı gibi satılabilir de olan bu teknoloji, aynı zamanda BMW satıcılarına ve diğer şirketlere de ulaştı. Bize göre ise Google’ın yapması gereken, oyun sektörüne daha fazla yatırım yapması ve mumyaları keşfetmek yerine onları öldürmemizi sağlaması.

Google ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox