Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili uçuş öncesi uyarılar kaldırıldı

Havayolları artık Galaxy Note 7 ile ilgili uçuş öncesi uyarıları bırakabilir

Samsung Galaxy Note 7 için her uçuştan önce yapılan rahatsız edici uyarıları duymaktan bıkan yolcular ve her uçuş öncesi bu uyarıları yapan uçuş ekibine müjdeli haber, uçuş öncesi duyurular bugün artık sona erebilir.

Federal Havacılık İdaresi (FAA), tüm havayollarının sözü edilen duyuruları yapma şartını kaldırdı. Bu karar, cihazlarının tamamını geri çağıran Samsung’un yoğun çabalarına ve tüketicilerin elindeki tüm cihazları teslim etmesiyle çıktı. Samsung bugün yaptığı bir açıklamaya göre bugüne kadar geri dönen cihazların yüzde 96’sını gördüğünü söyledi.

Samsung firması, Galaxy Note 7 cihazlarındaki bu problem ile çok sıkıntı yaşadı ve mali açıdan çok sarsıldı. Birkaç batarya patlamasından sonra bazı değerlendirmeciler, Samsung’un kârının % 30 düştüğünü ve bu felaketin Kore firmasına 17 milyar $ ‘a mal olacağını tahmin ediyor. Geçen hafta Samsung’un üç yıl boyunca en büyük kar artışını tahmin etmesi ayrıca bir sürpriz oldu. Mevcut 2016 dönemi dördüncü çeyrek için kâr, öncelikle şirketin güçlü bileşen işleri sayesinde yüzde 50’yi aşacak şekilde belirlendi.

OKU ►  'Samsung S8+' 6.2-inçlik ekranla gelecek
OKU ►  Instagram’da artık canlı yayınlar tekrar izlenebilecek!

Samsung ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox